EN

3.10.2022, 10:35 Wersja do druku

Gdańsk. Zajrzyj do Starej Apteki w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Teatr Wybrzeże bierze udział w IX Edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Z tej okazji serdecznie zapraszamy w niedzielę, 9 października na zwiedzanie Starej Apteki, a także na warsztat z kreatywnego pisania.

fot. mat. teatru

Zwiedzanie Starej Apteki, godz. 11:00, 12:30

Skąd się wzięła nazwa Stara Apteka i do czego kilka wieków temu służył teren obecnej nowej sceny? Jakie ślady średniowiecznych fortyfikacji przetrwały do dziś? Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia j sceny Teatru Wybrzeże, a także odrestaurowanego budynku Starej Apteki! Trasa zwiedzania uwzględnia scenę, widownię, garderoby, salę prób, a także foyer. W programie m.in. pokaz elektroakustyczny, ciekawostki archeologiczne i… historyczne piguły! Czas trwania wycieczki wynosi ok. 90 minut

Ilość miejsc ograniczona. Koszt udziału: 5 zł

Warsztat INNYM OKIEM, scena Stara Apteka, godz. 15:00

Powiadają, że punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Sprawdzimy to na przykładzie Starej Apteki! W trakcie warsztatu przyjrzymy się wspólnie zakamarkom budynku i opiszemy go z innej niż własna perspektywy. Rozwiniemy umiejętności z zakresu kreatywnego pisania, a także sprawdzimy, co zmienia się w sposobie opowiadania w zależności od tego, kto jest narratorem. Warsztat poprowadzi Weronika Łucyk, czas trwania wynosi ok. 90 minut.

Ilość miejsc ograniczona. Koszt udziału: 5 zł

Bilety do nabycia online (www.bilety.teatrwybrzeze.pl/) lub w kasach teatru ([email protected], tel. 58 551 50 40, 519 155 636)

Każdy zakupiony bilet zapewnia zniżkę w wysokości 5 zł na spektakle prezentowane na scenach Teatru Wybrzeże do 30 grudnia 2022 r.

O Dniach Otwartych Funduszy Europejskich

IX. edycja DOFE odbędzie się w dniach 7-9 października. Akcja DOFE jest częścią szerszej kampanii #EUinmyregion, prowadzonej przez Komisję Europejską. Pozwala ona bliżej poznać różnorodność projektów realizowanych z pomocą  dotacji unijnych, w ramach których sfinansowano m.in. scenę Stara Apteka. W tym roku wydarzenie również odbędzie się w formie hybrydowej. Więcej informacji na stronie: www.dniotwarte.eu

Źródło:

Materiał nadesłany