EN

13.10.2020, 15:45 Wersja do druku

Gdańsk. "Wtorki na fali" - cykl koncertów w foyer Opery Bałtyckiej

Opera Bałtycka w Gdańsku zaprasza na cykl kameralnych koncertów w foyer Opery "Wtorki na fali". Muzycznymi bohaterami kolejnych koncertów będą Karol Szymanowski, Ludomir Różycki i Grażyna Bacewicz. Pierwszy z koncertów już we wtorek 20 października.

fot. mat. teatru

„Wtorki na fali” to cykl trzech spotkań z polską myślą muzyczną dwudziestolecia międzywojennego. W roku 100. obchodów Zaślubin Polski z Bałtykiem artyści Opery Bałtyckiej zaprezentują dzieła kameralne Karola Szymanowskiego, Ludomira Różyckiego i Grażyny Bacewicz. To próba popularyzacji międzywojnia, a jednocześnie umiejętności artystów na co dzień związanych z operą, którzy podejmują się indywidualnej interpretacji dzieł uznanych kompozytorów.

Niecodzienne będzie też miejsce spotkania, koncerty odbywać się bowiem będą w foyer Opery Bałtyckiej. To przestrzeń, która tym różni się od sceny, że zaciera granicę między wykonawcami i publicznością. Chcemy, żeby spotkanie „pierwszego stopnia” z kompozycjami Szymanowskiego, Różyckiego i Bacewicz, stało się pretekstem, by na stałe włączyć je do repertuaru Opery.

***

20 października 19:00 KAROL SZYMANOWSKI

3 listopada 19:00 LUDOMIR RÓŻYCKI

15 grudnia 19:00 GRAŻYNA BACEWICZ

Bilety w cenie 15/30 zł  dostępne w kasie Opery oraz na operabaltycka.pl foyer Opery Bałtyckiej w Gdańsku

#działamybezpiecznie

Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust oraz przyjście z wypełnionym oświadczeniem o stanie zdrowia. Szczegółowe informacje dotyczące bezpieczeństwa na terenie Opery Bałtyckiej dostępne są na http://operabaltycka.pl/pl/informacje-o-biletach

Cykl dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.  Patronem honorowym cyklu jest Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

Źródło:

Materiał nadesłany