EN

20.12.2021, 12:12 Wersja do druku

Gdańsk. Sylwestrowe przedstawienia w Teatrze Wybrzeże

Drodzy widzowie, w wieczór sylwestrowy zaprezentujemy dwa znakomite tytuły - AWANTURĘ W CHIOGGI na Scenie Malarnia oraz spektakl SZTUKA w Starej Aptece. Po każdym spektaklu zapraszamy na lampkę wina i słodki upominek - informuje Teatr Wybrzeże.

fot. Dominik Werner

Zapraszamy Państwa do zakupu biletów w naszej gdańskiej kasie biletowej oraz na stronie www.bilety.teatrwybrzeze.pl

CENNIK SYLWESTROWY

AWANTURA W CHIOGGI: 200 zł normalny, 180 zł ulgowy
SZTUKA: 120 zł normalny, 90 zł ulgowy

O SPEKTAKLACH

31 grudnia, godzina 19.00, Scena Malarnia
Carlo Goldoni
AWANTURA W CHIOGGI

Reżyseria: Paweł Aigner

Nieprzemijający potencjał tekstu, dynamika akcji, jedna z najlepszych osiemnastowiecznych komedii! Zapraszamy do Chioggi, małego portowego miasteczka, na którego ulicach właśnie rozsiadły się kumoszki. Tkają koronki, czekają na mężów, kochanków i narzeczonych, intrygują i... plotkują. W efekcie rozpętują apokaliptyczną kłótnię. Arcykomedia mistrza Carla Goldoniego kończy się rzecz jasna szczęśliwie. Ale zanim to nastąpi czeka nas pełna rozmachu tytułowa awantura!


W spektaklu występują: Maciej Konopiński - Padron Toni Koszyk Zwany Ptasznikiem (Antonio), Katarzyna Kaźmierczak - Madonna Pasqua Patelnia, Agata Bykowska - Lucietta Trzepaczka, Jakub Nosiadek - Beppe Samochwał (Giuseppe), Michał Jaros - Padron Fortunato Głowacz, Małgorzata Oracz/Ewa Jendrzejewska - Madonna Libera Flądra, Katarzyna Michalska - Orsetta Kluska (Orsolina), Urszula Kobiela - Checca Twarożnica (Francesca), Grzegorz Otrębski - Titta-Nane Dorsz (Giambattista), Marzena Nieczuja Urbańska - Sorella Vicenza, Adam Turczyk - Toffolo Pantofel Gamajda (Cristoforo), Grzegorz Gzyl - Isidoro Świszczypała, Marcin Miodek - Il Comandador, Canocchia, Menola.

Czas: 2 godziny 15 minut (bez przerw)

fot. mat. teatru

31 grudnia, godzina 20.00, Stara Aptelka

Yasmina Reza
SZTUKA

Reżyseria: Adam Orzechowski

Długoletnia przyjaźń trzech mężczyzn zostaje poddana próbie w momencie, w którym jeden z nich kupuje bardzo drogie awangardowe dzieło, a konkretnie biały obraz na białym tle. Od tej chwili rozmowy o malarstwie współczesnym i jego rzeczywistej wartości stają się pretekstem do zdefiniowania na nowo łączącej ich relacji. Głośny dramat Yasminy Rezy to błyskotliwe studium przyjaźni, w którym napięcie pomiędzy wolnością jednostki, a przynależnością do określonej wspólnoty staje się soczewką, przez którą przyglądamy się różnym stadiom przyjaźni. Reza stawia pytania o to, gdzie kończy się lojalność, a zaczyna zakłamanie i czy w każdej sytuacji mamy prawo iść wyłącznie za swoim głosem, bez względu na oczekiwania najbliższych.


W spektaklu występują: Robert Ninkiewicz - Marc, Piotr Łukawski - Serge, Cezary Rybiński - Yvan.

Czas: 1 godzina 10 minut (bez przerw)

Źródło:

Materiał nadesłany