EN

21.06.2021, 15:18 Wersja do druku

Gdańsk. Pokaz impresji filmowej TO-EN "Black Landscapes"

W sobotę, 26 czerwca o godz. 19 w Oliwskim Ratuszu Kultury odbędzie się długo wyczekiwana premiera impresji filmowej "Black Landscapes" w reż. i chor. TO-EN.

fot. mat. teatru

Po pokazie odbędzie się spotkanie z TO-EN, które poprowadzi kuratorka i krytyczka tańca Anna Królica.

BLACK LANDSCAPES to filmowy notatnik osobisty, kalejdoskopowa impresja, zbiór zdarzeń i krajobrazów, które pozornie niepowiązane i przelotne, kreślą krótką, kameralną opowieść o relacji między człowiekiem, naturą i cywilizacją.
Utwór powstał na styku tańca, fotografii, muzyki i poezji, czerpiąc z wrażeniowości japońskiej prozy przełomu X/XI wieku.
 
scenariusz, reżyseria, choreografia i wykonanie: TO-EN
zdjęcia: TO-EN, Fredrik Wretman, Paweł Maciak
muzyka: Jacaszek
montaż: TO-EN, Anna Błaszczyk
 
Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Pomorskiego.

fot. mat. prasowe

O artystach:

TO-EN
Tancerka butoh, choreografka. Drogę artystyczną rozpoczęła w Szwecji, w zespole tańca butoh SU-EN Butoh Company, kierowanego przez artystkę i choreografkę SU-EN. W 2009 r., w Sztokholmie odbyła się solowa premiera TO-EN pt. WHITE – biały. Premiera była jednoczesnym momentem narodzin TO-EN Butoh Company. Obecnie artystka pracuje w Polsce, realizuje spektakle, multidyscyplinarne projekty, akcje site - specific, improwizacje, wystawy, warsztaty, wykłady. TO-EN oznacza po japońsku „Ziemia-Ogród”, „Ogród – Ziemski” (EARTH – GARDEN) i jest imieniem artystycznym tancerki.
www.toenbutoh.com
instagram: @toenbutohcompany

Jacaszek
Kompozytor i producent muzyki elektroakustycznej, łączącej dźwięki preparowane elektronicznie z żywym instrumentarium.  Współpracuje z artystami wizualnymi i video, choreografami, fotografami oraz reżyserami filmowymi i teatralnymi. Autor muzyki do filmu, teatru, słuchowisk. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Mieszka w Gdańsku.
http://jacaszek.com/

MIEJSCE:
OLIWSKI RATUSZ KULTURY
ul. Opata Jacka Rybińskiego 25
Bilety: 30 zł
www.ratuszkultury.pl
tel. 58 345 29 67
Bilety dostępne na stronie kupbilecik.pl

Źródło:

Materiał nadesłany