EN
28.01.2023, 13:35 Wersja do druku

Gdańsk. Obchody 100-lecia urodzin Haliny Mickiewiczówny - wybitnej śpiewaczki operowej

Inne aktualności

W niedzielę, 29 stycznia, w Oliwskim Ratuszu Kultury odbędzie się spotkanie z Katarzyną Igą Gawęcką - autorką książki „Halina Mickiewiczówna. Ciepło głosu i serca”. Wydarzenie zainauguruje obchody 100-lecia urodzin wybitnej śpiewaczki. Pisze Agata Olszewska w portalu Gdansk.pl.

Wybitna śpiewaczka operowa i operetkowa, która występowała między innymi na scenach operowych w Warszawie i Szczecinie, ceniona pedagog związana z Akademią Muzyczną w Gdańsku oraz Teatrem Muzycznym w Gdyni, wreszcie kobieta o nieprzeciętnej sile charakteru, obdarzona niezwykłym poczuciem humoru, urokiem i charyzmą, kochana przez publiczność i uczniów - taka była zmarła w 2001 roku w Gdańsku legendarna Halina Mickiewiczówna. 

Jej życie - począwszy od dzieciństwa (urodziła się w 1923 roku w Stołpcach na Białorusi), poprzez czasy wojny spędzone w Warszawie u boku Ady Sari - w czasie okupacji niemieckiej zadebiutowała i występowała w prywatnych mieszkaniach i małych kawiarniach; i rozkwit kariery w tużpowojennej Polsce, aż po sukcesy pedagogiczne - to gotowy scenariusz na film. 

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Od niedzieli obchody 100-lecia urodzin Haliny Mickiewiczówny - wybitnej śpiewaczki operowej

Źródło:

Gdansk.pl

Link do źródła

Autor:

Agata Olszewska

Data publikacji oryginału:

28.01.2023