EN

24.01.2020, 17:31 Wersja do druku

Gdańsk. Monodram o Giulietcie Masinie i Federico Fellinim


W poniedziałek w klubie Żak, w ramach PC Dramy, obejrzeć będzie można monodram Marka Koterskiego "Nie lubię pana, panie Fellini". To opowieść o życiu żony reżysera Federica Felliniego, włoskiej aktorce filmowej Giulietcie Masinie. Na scenie w roli Giulietty - aktorka teatralna i filmowa Małgorzata Bogdańska, prywatnie żona Koterskiego.

Marek Koterski jest uznanym polskim reżyserem i scenarzystą. Autor kultowego "Dnia świra" powrócił ostatnio z nowym filmem "7 uczuć" z gwiazdorską obsadą. Ale film to nie wszystko, czym w ostatnim czasie interesuje się Koterski.

Reżyser na deski gdańskiego Żaka w cyklu performatywnych czytań PC Drama przeniesie monodram "Nie lubię pana, panie Fellini". To opowieść o życiu żony reżysera Federica Felliniego, włoskiej aktorce filmowej Giulietcie Masinie. Jak piszą organizatorzy czytania, biograficzna historia jest pretekstem "do spojrzenia na kobietę uniwersalną, ponadczasową, wierną, która zatraca siebie z miłości do genialnego, lecz niewiernego męża"

Na scenie w roli Giulietty będzie aktorka teatralna i filmowa Małgorzata Bogdańska, prywatnie żona Koterskiego. Tym samym sztuka nabiera jeszcze bardziej osobistego wymiaru. Po czytaniu odbędzie się spotkanie z Koterskim i Bogdańską.

PC Drama odbędzie się dokładnie tydzień po setnej rocznicy urodzin włoskiego mistrza kina.

***

PONIEDZIAŁEK, 27 stycznia, godz. 19, Gdańsk, Klub Żak, al. Grunwaldzka 195-197, wstęp: 10-20
Tytuł oryginalny

Czytanie performatywne Koterskiego

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Lola Blau