EN

3.12.2020, 09:42 Wersja do druku

Gdańsk. „Malwina ratuje święta” – Teatr Miniatura wydał książkę inspirowaną swoim spektaklem

W tym roku Miniatura nie zagra swojego świątecznego hitu „Magiczne święta Malwiny”, ale przygotowała za to książkę nawiązującą do spektaklu. Można ją kupić w siedzibie teatru, w wybranych trójmiejskich księgarniach oraz na allegro.


fot. mat. teatru

Jeśli szukacie prezentu na Mikołajki, książka „Malwina ratuje święta” świetnie się sprawdzi. To lekka i zabawna opowieść dla wszystkich, którzy kochają atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Czarodziej Mizantrop uważa, że ludzie zapomnieli, jak należy świętować Boże Narodzenie, więc postanawia, że świąt już więcej nie będzie – wystarczy jedno machnięcie różdżki. Jednak jego asystentka Malwina z pomocą zgranej bandy ozdób choinkowych udowadnia, że doskonale wiemy, co jest w świętach ważne.

- Nie możemy grać świątecznego spektaklu, więc postanowiliśmy stworzyć coś innego, co może wprowadzić w świąteczną atmosferę w rodzinnym gronie – opowiada Agnieszka Kochanowska, autorka książki, kierowniczka literacka Teatru Miniatura. – Zachowałam trochę teatralnego klimatu, bo w książce jest dużo dialogów, można się pobawić z dziećmi, czytając ją na głosy.


fot. mat. teatru

Książka nawiązuje do cieszącego się dużą popularnością spektaklu „Magiczne święta Malwiny” Teatru Miniatura, do tej pory granego zawsze w grudniu. Ciepłe, pełne subtelnego humoru ilustracje wykonała graficzka i ilustratorka Joanna Kurowska, absolwentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Książkę wydaną w twardej okładce można kupić w cenie 39 zł w siedzibie teatru, na allegro lub w świetnych księgarniach trójmiejskich specjalizujących się m.in. w literaturze dziecięcej: Księgarni Firmin na ul. Lawendowej 2/3 w Gdańsku oraz Księgarni Rodzinnej Szymelka przy ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 8 w Gdyni.

"Malwina ratuje święta"
Autorka: Agnieszka Kochanowska
Ilustratorka: Joanna Kurowska
Wydanie pierwsze, Gdańsk 2020
Wydawca: Miejski Teatr Miniatura

Link do allegro:
https://allegro.pl/oferta/malwina-ratuje-swieta-wyd-miejski-teatr-miniatura-9957234413

Źródło:

Materiał nadesłany