EN

15.10.2020, 19:03 Wersja do druku

Gdańsk. Festiwal Narracje przełożony na listopad 2021 r.

mat. organizatora

Z powodu pandemii koronawirusa na przyszły rok przełożony został międzynarodowy festiwal Narracje, który zaplanowano 20 i 21 listopada w Gdańsku. Tegoroczna 12. edycja imprezy miała się odbyć we Wrzeszczu Dolnym.

"Liczba zakażeń COVID-19 w Polsce i w Czechach, gdzie mieszkają kuratorzy oraz kilka zaproszonych artystek, stale rośnie. Każdego roku festiwal przyciąga kilkutysięczną publiczność, a spora część jego programu tworzona jest przez zagranicznych artystów i artystki oraz uzależniona od ich obecności w Gdańsku. W dzisiejszych warunkach organizacja wydarzenia w jego normalnym kształcie nie jest możliwa" - poinformowała w czwartek rzecznik prasowy Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku Marta Bańka.

Nowa data festiwalu Narracje została wyznaczona 19 i 20 listopada 2021 roku.

Kuratorami 12. edycji Narracji są Piotr Sikora i Karina Kottov. Zaprosili oni do udziału w wydarzeniu zaprosili kilkunastu artystów m.in. z Polski, Czech, Islandii, Słowacji Węgier i Wielkiej Brytanii.

Narracje odbywają się co roku w innym miejscu Gdańska. Zgodnie z zamysłem organizatorów, wskazany przez nich kurator wyznacza ogólne hasło danej edycji i dobiera artystów, którzy poznają dany fragment miasta i wykonują prace inspirowane tym miejscem. Prace te są prezentowane na terenie danej dzielnicy w czasie dwóch festiwalowych dni.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne