EN

14.09.2022, 14:55 Wersja do druku

Gdańsk. Do 20 września można zgłaszać się na Windowisko. Czeka nagroda Prezydenta Miasta

Inne aktualności

4 i 5 listopada w Plamie - oddziale Gdańskiego Archipelagu Kultury - odbywać się będzie kolejna edycja organizowanego w formie konkursu Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuk Autorskich i Adaptacji „Windowisko”. Do wtorku, 20 września, trwa nabór prezentacji małych form teatralnych. Warto wysłać zgłoszenie - do zdobycia jest m.in. Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska.

Ogólnopolski Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji „Windowisko” to festiwal krótkich form teatralnych, mogący się pochwalić długimi tradycjami - w tym roku odbywa się już 23. edycja tego wydarzenia. Ma formę konkursu, do którego mogą zgłaszać się teatry nierepertuarowe i niezależne.
Zgłoś się - warto, czekają m.in. atrakcyjne nagrody finansowe

Nabór do tegorocznej edycji już trwa. Organizator, Winda - oddział Gdańskiego Archipelagu Kultury, zaprasza do zgłaszania teatralnych projektów na temat szeroko rozumianej równości. Oceny spektakli, także pod kątem realizacji tematu przewodniego, dokona trzyosobowe jury, w skład którego wejdą uznani twórcy teatralni.

Czas trwania prezentowanego spektaklu nie może być dłuższy niż 60 minut. Zgłoszenia przyjmowane są do wtorku, 20 września.

Dla zwycięskich teatrów przewidziane są nagrody pieniężne:

    4000 zł - Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego - Grand Prix dla najlepszego tekstu;
    8000 zł - Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska dla najlepszego spektaklu Festiwalu;
    2000 zł - Nagroda Kierownika GAK dla najlepszego aktora/aktorki.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Źródło:

Materiał własny