EN

4.08.2021, 18:00 Wersja do druku

Gdańsk. 25. Festiwal Szekspirowski już po półmetku. Dziś promocja festiwalowej publikacji.

fot. mat. organizatora

Za nami już 5 dni szekspirowskiego święta. Dziś dzień szósty, w którym zapraszamy Państwa serdecznie na spotkanie promujące publikację "Z pomocą Muz. 25-lat Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku" o godzinie 17.30. Przez cały wieczór obowiązuje też specjalna cena promocyjna na książkę, będzie ją można nabyć z 40% rabatem, w cenie 60 złotych. 

Dziś o 19.00 w programie spektakl gwiazdy litewskiego teatru Oskarasa Koršunovasa "Otello" który odczytuje sztukę przez pryzmat polityki i komentuje sytuację społeczną na Litwie. Reżyser przygląda się aktualnym podziałom między obywatelami państw opiekuńczych a uchodźcami, którzy są trzymani z dala od możliwości, jakie dają tzw. kraje rozwinięte. Spektakl zawiera odniesienie do globalnej nowoczesności, demontażu starych murów, ale i wznoszenia nowych.

W nurcie SzekspirOFF dziś dwie produkcje, prezentowany dwukrotnie (17.00 i 21.30 w Starej Aptece) spektakl Stowarzyszenia Artystów Bliski Wschód "Nazwisko", oraz czytanie performatywne Jakuba Snochowskiego "A teraz sowy dorzućmy skrzydła" o 23.00 na dziedzińcu GTS.

Do zobaczenia na Festiwalu!

Program i informacje: FestiwalSzekspirowski.pl.

Bilety są dostępne ONLINE oraz w kasach teatru, czynnych codziennie w godzinach 13.00-19.00


Źródło:

Materiał nadesłany