EN

12.06.2023, 16:18 Wersja do druku

Elbląg. Zarząd województwa zatwierdził kandydaturę Pawła Kleszcza na stanowisko dyrektora Teatru im. Sewruka

Potwierdzają się nasze informacje. Zarząd województwa zatwierdził kandydaturę Pawła Kleszcza na stanowisko dyrektora Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Kolejna decyzja zapadnie we wtorek.

fot. mat. teatru

Potwierdziły się nasze informacje dotyczące wyboru nowego dyrektora teatru w Elblągu. Po wielu latach przestanie nim być Mirosław Siedler.

-  Zarząd pozytywnie zaakceptował kandydaturę Pawła Kleszcza na stanowisko dyrektora Teatru w Elblągu - mówi nam Sylwia Jaskulska z zarządu województwa. - We wtorek będziemy zatwierdzali kandydaturę dotyczącą teatru w Olsztynie.

Dla niektórych zmiana w Elblągu to zaskoczenie, a wręcz rewolucja, bo Siedler kierował placówką od 2003 roku. Co prawda było w minionych latach słychać o konfliktach personalnych i napięciach w teatrze, jednak dopiero teraz zarząd województwa zdecydował się na zmianę.

Znani są już prawie wszyscy aspirujący do fotela dyrektora teatru w Olsztynie

Paweł Kleszcz to postać dla niektórych nieco enigmatyczna: aktor, lektor, konferansjer, instruktor jeździecki, współzałożyciel Stowarzyszenia "Słowodaje Teatr", organizator Festiwalu Sztuki Jeździeckiej. Czas pokaże, jak poradzi sobie z wyzwaniem. 

Dodajmy, że w Elblągu kandydatów było dwóch. Nieoficjalnie wiadomo, że drugim był dotychczasowy szef teatru.

Przypomnijmy, że według naszych informacji na stanowisko dyrektora Teatru Jaracza komisja konkursowa zarekomendowała Pawła Dobrowolskiego, teatrologa i zastępcę dyrektora Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Obecny dyrektor Zbigniew Brzoza do rywalizacji nie przystąpił i uważa, że nie doceniono jego pracy w Olsztynie.

Po akceptacji kandydatów odbędą się jeszcze negocjacje dotyczące warunków zatrudnienia.

Nowi dyrektorzy - zarówno w Olsztynie, jak i Elblągu - mają rozpocząć pracę od 1 września 2023. Ich kontrakty mają trwać pięć sezonów artystycznych.

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Olsztyn” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Tomasz Kurs

Data publikacji oryginału:

12.06.2023