EN

2.09.2020, 08:25 Wersja do druku

Białystok. Rusza Festiwal Tańca Współczesnego "Kalejdoskop"

Przełożony o kilka miesięcy, z mniejszą liczbą widzów, bardziej kameralny. Ale się odbędzie! 17. edycja jednej z ważniejszych imprez w mieście - Festiwal Tańca Współczesnego Kalejdoskop rusza w czwartek (3 września) i potrwa cztery dni.

W programie - mnóstwo intrygującego tańca współczesnego, którego oglądanie choć na chwilę pozwoli zapomnieć o trudnej rzeczywistości. Ale i takiego, który mówi o kondycji człowieka i świata. Często nie najlepszej.

 Taki właśnie jest festiwal, od 17 lat organizowany z pasją przez Podlaskie Stowarzyszenie Tańca pod wodzą Karoliny Garbacik: z jednej strony koi oczy, z drugiej – opowiada gestem o złożoności świata, w którym żyjemy. Czasem to taneczne opowieści bez słów, czasem rozbudowane widowiska, w których i aktorski talent ma znaczenie. Kalejdoskop to nie tylko estetyczne doznanie – rezonuje mocno z tym, co nas otacza i pobudza do refleksji. Nazwa dobrze oddaje charakter festiwalu, pełnego różnych cieni, barw, stylów – pokazuje zmienność i różnobarwność form artystycznych, taniec w nieustającym procesie. Inny termin i obostrzenia

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Cztery dni, 9 spektakli i inne atrakcje. Festiwal Tańca Współczesnego "Kalejdoskop"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Białystok” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.