EN
20.07.2020, 08:13 Wersja do druku

Częstochowa. Teatr oferuje vouchery na nowy sezon

Pod koniec czerwca Teatr im. Mickiewicza w Częstochowie zakończył sezon 2019/2020. Po ponownym otwarciu zdążył zagrać tylko pięć spektakli. Instytucja ma nadzieję, że nowy sezon będzie lepszy. Zachęca więc widzów do zakupów voucherów teatralnych, które pomogą przetrwać instytucji w dobie koronawirusa.

Ostatnie miesiące były dla częstochowskiego teatru – podobnie jak wszystkich instytucji tego typu w Polsce – niezwykle trudne. Walka z epidemią koronawirusa wymusiła w połowie marca zawieszenie działalności. Teatr im. Mickiewicza powrócił do grania w drugiej połowie czerwca. W nowym reżimie sanitarnym, zapełniając tylko część miejsc na widowni, pokazał widzom jedynie pięć przedstawień (wśród nich przedpremierowo „Fałsz”).

W czerwcu teatr zakończył ten najbardziej nietypowy sezon w swojej historii. Sezon, w którym najnowszą z premier, czyli „Królową Śniegu” w reżyserii Magdaleny Piekorz, udało mu się zaprezentować zaledwie kilka razy. To dotkliwa strata, ponieważ przygotowania tej realizacji pochłonęły wiele miesięcy, a wydarzenie, zwłaszcza swoją wizualną stroną, przyciągało uwagę rzeszy publiczności. Bilety wyprzedano z wyprzedzeniem, niestety, większość terminów z powodu epidemii została odwołana. Widzowie, którzy mają te wejściówki, mogą być jednak spokojni. Bilety na ten i inne spektakle będą ważne przez cały sezon 2020/2021. Podobnie jak kupione wcześniej, a niewykorzystane bony podarunkowe.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr w Częstochowie oferuje vouchery na nowy sezon. "Nasz byt zależy od Waszej życzliwości"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Częstochowa” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Zuzanna Suliga

Data publikacji oryginału:

20.07.2020 07:51

Wątki tematyczne