EN

28.01.2020, 10:16 Wersja do druku

Spektakle gościnne w filharmonii

«"O co biega?" [na zdjęciu] Philipa Kinga należy do najsłynniejszych fars na świecie. Spektakl jest pełen zwrotów akcji, a do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się nagle w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy!

Całość rozgrywa się w spokojnym angielskim miasteczku, a dokładnie w domu pastora Lionela Toopa oraz jego pięknej i wyzwolonej żony, byłej aktorki, Penelopy Toop, budzącej zgorszenie wśród nobliwych mieszkańców. Niechęć do niej przejawia zwłaszcza jedna wścibska stara panna Skillon, skrycie podkochująca się w przystojnym duchownym. Gdy podczas nieobecności pastora jego żonę odwiedza niezapowiedziany gość - kolega sprzed lat, z czasów teatralnych - rozpoczyna się lawina nieoczekiwanych zdarzeń.

Za reżyserię spektaklu teatru Capitol odpowiada Marcin Sławiński, za kostiumy - Tomasz Jacyków, a za scenografię - Joanna Pielat.

"O co biega?" będzie pierwszą w nowym roku propozycją, na którą zaprosi widzów agencja Novakka. Farsę zobaczymy 16 lutego o godz. 16 i 19.30.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Częstochowa. Spektakle gościnne w filharmonii

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Szekspir

Data publikacji oryginału:

28.01.2020