EN

16.06.2020, 11:37 Wersja do druku

Częstochowa. Już w sobotę widzowie spotkają się w teatrze

fot. mat. teatru

"Łysa śpiewaczka" w reżyserii Andrzeja Majczaka będzie pierwszym - po trzymiesięcznej przerwie - spektaklem, na który Teatr im. Mickiewicza zaprosi częstochowską publiczność. Będzie go można zobaczyć 20 i 21 czerwca. Sprzedaż biletów jeszcze trwa.

W sobotę 20 czerwca, po trzech miesiącach zawieszonej działalności, Teatr im. Mickiewicza ponownie zaprosi widzów do siebie. W związku z wciąż trwającą epidemią koronawirusa musi zachować reżim sanitarny. Np. widownia może wypełnić się tylko w połowie.

Pierwszym po przerwie spektaklem, który publiczność zobaczy na żywo (tu warto dodać, że w dobie pandemii teatr regularnie prezentuje spektakle on-line, wykorzystując do tego celu swój kanał YouTube), będzie "Łysa śpiewaczka", której autorem jest Eugène Ionesco. Realizacja, której podjął się w Częstochowie Andrzej Majczak, przewidziana była na scenę kameralną, w nowych okolicznościach przeniesiona zostaje jednak na dużą.

- Pan i Pani Smith zapraszają w progi swojej angielskiej posiadłości. Obecni będą Państwo Martin, którzy spóźnią się lub przyjdą za wcześnie. Służąca Mary śpiewająco wywiąże się ze swych obowiązków, a Kapitan Strażaków sprawi, że będzie „ogień”. Przewidziano rozmowy o wszystkim i o niczym – zgodnie z zasadami dobrego wychowania. Padnie wiele słów o obiedzie, rodzinnych koligacjach, obgadywaniu nieobecnych. Nie zabraknie także wymiany towarzyskich żartów. Język przejmie kontrolę nad światem, ujawniając powierzchowność codziennej paplaniny w niedorzecznych dialogach. „Łysa śpiewaczka” niepostrzeżenie wciągnie widza w świat absurdu, może wcale nie tak odległego od rzeczywistości… - czytamy w zapowiedzi spektaklu, którego premiera odbyła się w maju 2018 r.

Na scenie wystąpią Marta Honzatko, Agata Ochota, Sylwia Oksiuta-Warmus, Maciej Półtorak, Adam Hutyra i Adam Machalica.

Spektakl grany będzie nie tylko w sobotę, ale również w niedzielę 21 czerwca. Oba wydarzenia zaplanowano na godz. 19. Sprzedaż biletów jeszcze trwa. Te na parter kosztują 40 zł (normalne) i 35 zł (ulgowe), a te na balkon - 35 zł (normalne) i 30 zł (ulgowe).


Kasa teatru czynna jest od godz. 10 do 18, bilety można kupować też online. – Zwracamy się z ogromną prośbą, by „nie rozbijać” przy zakupie podwójnych miejsc, jeśli jest potrzebne tylko jedno. Plan dostępnych miejsc jest ułożony optymalnie, tak by każdy widz czuł się komfortowo i był w stosownej odległości od pozostałych osób – apeluje Teatr im. Mickiewicza w Częstochowie.

Klamki, poręcze, toalety w części publicznej będą dezynfekowane każdorazowo przed wpuszczeniem publiczności. Dodatkowe informacje: tel. 34 372 33 27, 34 372 33 47 lub 34 372 33 06. Szczegóły także na www.teatr-mickiewicza.plTytuł oryginalny

Już w sobotę widzowie spotkają się w częstochowskim teatrze. Zobaczą "Łysą śpiewaczkę"

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Częstochowa online
Link do źródła

Autor:

zs

Data publikacji oryginału:

16.06.2020

Wątki tematyczne