EN
5.03.2021, 16:00 Wersja do druku

Częstochowa. Dzień Kobiet w teatrze

Inne aktualności

Teatr im. Mickiewicza będzie fetował święto kobiet przez dwa dni. W niedzielę, 7 marca, zaprasza na premierowy spektakl "Dziewiąty dzień księżycowy", a 8 marca - na "Salon poezji" wypełniony twórczością Anny Świrszczyńskiej.

To będzie pierwszy "Salon poezji" w tym sezonie. I to taki w bardzo kobiecym wydaniu. Okazji do spotkania dostarczy fetowany 8 marca Dzień Kobiet. W poniedziałek o godz. 18 miłośnicy teatru usłyszą wiersze autorstwa Anny Świrszczyńskiej. Poetki, którą Czesław Miłosz nazwał "Telimeną wyzwoloną" (noblista uznawał ją zresztą za jedną z najwybitniejszych współczesnych autorek). Zmarła w 1984 r. Świrszczyńska pozostawiła po sobie bogaty dorobek, oprócz licznych tomów poetyckich tworzą go dramaty sceniczne (np. "Odezwa na murze"), powieść "Arkona, gród Świętowita. Z dziejów słowiańskiej Rugii, czyli Rany. Powieść dla starszej młodzieży", a także liczne bajki i opowieści pisane wierszem dla dzieci.

Na scenie Teatru im. Mickiewicza poezja autorki zabrzmi w interpretacji Agnieszki Łopackiej i Małgorzaty Marciniak. Nie braknie również muzyki - przy pianinie zasiądzie Michał Rorat, zaś gitarowe brzmienie zapewni Krzysztof Niedźwiecki. Artyści zagrają standardy jazzowe oraz piosenki napisane przez m.in. Jonasza Koftę.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Dzień Kobiet w częstochowskim teatrze. Zabrzmią wiersze "Telimeny wyzwolonej"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Częstochowa” online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.