EN
23.11.2021, 12:30 Wersja do druku

Czeski Cieszyn. Rusza Młodzieżowy Klub Teatralny

W grudniu 2021 roku zostanie uruchomiony Młodzieżowy Klub Teatralny przy Teatrze Cieszyńskim. Jest to oferta repertuaru artystycznego i edukacji teatralnej skierowana do dzieci i młodzieży. Nadrzędnym celem MKT jest wychowanie człowieka wrażliwego na sztukę, rozwijanie jego wyobraźni i zdolności twórczego myślenia.

MKT realizowany w języku polskim jest adresowany do polskojęzycznych uczniów placówek oświatowych na Zaolziu, a także uczniów ze szkół z terenu województwa śląskiego. 

Placówka edukacyjna, która nawiąże współpracę z Teatrem Cieszyńskim (zakładającą zamówienie minimum dwóch przedstawień w roku szkolnym), zyskuje dla swoich uczniów szereg korzyści. 

Wśród profitów związanych ze wstąpieniem do Młodzieżowego Klubu Teatralnego znajdują się, m.in.: zniżki na bilety teatralne, bezpłatna szeroka oferta edukacji teatralnej, czyli warsztaty z zakresu krytyki teatralnej, zajęcia „Teatr od kulis” i lekcje „Zrozumieć spektakl”.

Warto podkreślić, że w ramach MKT w Teatrze Cieszyńskim zostaną także zorganizowane odpłatne warsztaty aktorskie dla dzieci i młodzieży, które poprowadzą artyści Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego. 

W ofercie MKT w sezonie 2021/2022 znajdują się przedstawienia Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego i edukacja teatralna skierowana do widzów dorosłych, młodzieży szkół średnich i uczniów szkół podstawowych z klas 6-8. W kolejnych sezonach ma być uruchomiona oferta przedstawień Sceny Lalek „Bajka”, a także warsztatów teatralnych skierowanych do uczniów szkół podstawowych z klas 1-5. 

Za koordynację Młodzieżowego Klubu Teatralnego przy Teatrze Cieszyńskim odpowiada pracownica teatru Małgorzata Bryl-Sikorska – teatrolog, dziennikarka i aktywistka.

***

KONTAKT:

Małgorzata Bryl-Sikorska

[email protected] / +420 736 199 081

Teatr Cieszyński (Těšínské divadlo) 

organizacja użyteczności publicznej

organ założycielski: Urząd Województwa Morawsko-Śląskiego

Ostrawska 67

737 35 Czeski Cieszyn

www.tdivadlo.cz

Pliki do pobrania

Źródło:

Materiał nadesłany