EN

10.09.2020, 15:14 Wersja do druku

Czeski Cieszyn. Dwie premiery na nowej Scenie Bajka

Mat. teatru

We wrześniu Scena Lalek “Bajka” Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie zainauguruje rok artystyczny dwiema premierami. Przedstawienia zostaną zaprezentowane na nowej scenie kameralnej w podziemiach teatru, która odtąd stanie się sceną domową “Bajki”.

Scena Lalek “Bajka” zagra we wrześniu dwie premiery. Już 21 września lalkarze zaprezentują “Wielką bajkę policyjną” (“Velkou policejní pohádku”) Karla Čapka w reżyserii Víta Bruknera. Z kolei 25 września odbędzie się premiera “Hobbita” J. R. R. Tolkiena w reżyserii Pavla Gejguša. Oba przedstawienia zostaną zaprezentowane w czeskiej wersji językowej. Premiera polskojęzyczna “Wielkiej bajki policyjnej” będzie miała miejsce 17 października, z kolei “Hobbita” – 6 listopada. 

Mat. teatru

Obie premiery odbędą się w nowej przestrzeni Małej Sceny, która po długich i wymagających pracach budowlanych powstała dzięki staraniom samorządu województwa morawsko-śląskiego, zarządcy Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie. Powstała w byłej kotłowni nowa scena rozpocznie swoją działalność od wspomnianej premiery bajki Čapka.

Jak zaznacza kierownictwo Teatru Cieszyńskiego, nowocześnie wyposażona przestrzeń teatralna stanie się dla “Bajki” sceną domową po latach ezgystowania w prowizorycznych warunkach. Mała Scena Teatru Cieszyńskiego nie będzie jednak wykorzystywana tylko do prezentacji spektakli lalkowych. W razie potrzeby będą mogły być na niej grane przedstawienia teatru alternatywnego lub inne inicjatywy artystyczne o kameralnym charakterze.

Źródło:

Materiał nadesłany
Blog Teatr to my
Link do źródła