EN

2.11.2020, 11:47 Wersja do druku

Ciąg dalszy nastąpił

"Paralele" - spektakl teatru formy online, wg koncepcji Marka Zimakiewicza Fundacji Analog. Pisze Monika Nawrocka-Leśnik w portalu kultura.poznan.pl.

- Wieczór. Kolejny. Jeszcze tu jesteś. Sam jeden. Już dawno nie ten sam. Czasem słuchasz, nasłuchujesz... Ktoś woła, ktoś pyta, ktoś słucha, ktoś czeka, ale nie na Ciebie. Nie ma nikogo. Ty jesteś. Jeszcze tu jesteś. To ja. To moje. Ręka, noga, oko... -  mówi jeden z bohaterów video-spektaklu Paralele, który powstał w ramach programu Kultura w sieci. Wśród jego twórców jest m.in. Igor Fijałkowski, aktor Teatru Animacji i pomysłodawca Teatru Gili-Gili.

Wraz ze wzrostem zakażeń lawinowo rośnie również liczba osób objętych kwarantanną. W chwili, kiedy to piszę chorych jest ponad 20 tys. Polaków. W izolacji domowej przebywa blisko 500 tys. Marek Zimakiewicz swoich (i zarazem nieswoich) bohaterów zameldował na ulicy Koronnej 20/20. Powiedzmy, że w Poznaniu. Ale może jest to Jelenia Góra albo Warszawa? W każdym razie to zwykły osiedlowy blok. Całkiem szary. Osiem pięter, winda. Na parterze tablica ogłoszeń. A na niej: zaproszenie na koncert balkonowy muzyki klasycznej, ktoś oferuje wynajem psa na spacer - za 5 albo 10 zł, w zależności od wielkości pupila. Ponadto mieszkańcy apelują, żeby segregować śmieci, no i oczywiście dezynfekować ręce. Zakazuje się rozmów na korytarzu. Można za to wyspowiadać się online albo przygarnąć nietoperza. Każdego z mieszkańców - bez względu na to czy jest twardy czy miękki, pomarszczony czy gładki, jakie doświadczenia go zbudowały - coś trapi. Każdy ma swoje, bardziej lub mniej ciekawe życie. Ale mija dzień, dwa, kolejne. Czas płynie coraz wolniej. I wszyscy coraz częściej zastanawiają się, co robią sąsiedzi, jakie mają sekrety.

Paralele - spektakl teatru formy online
Fundacja Analog
koncepcja i montaż: Marek Zimakiewicz, dramaturgia: Elżbieta Chowaniec, muzyka: Sambor Dudziński, oprawa graficzna: Elżbieta Gądek
twórcy etiud: Malwina Czekaj, Anna Andrzejewska, Olimpia Bogusz, Izabela Zachowicz, Wojciech Stachura, Paweł Kuźma, Igor Fijałkowski, Dominika Kaczmarek, Karolina Martin, Teresa Kowalik, Gabriela Jaskuła, Kinga Matusiak-Lasecka, Łukasz Batko, Marcin Tomkiel, Jakub Kowalczyk, Maciej Owczarek, Maja Bartlewska, Miłosz Konieczny, Marek Zimakiewicz, @BabkaiDziadek:, Klaudia Cygoń i Paweł Majchrowski
premiera: 28.10 na platformie YouTube

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Ciąg dalszy nastąpił

Źródło:

kultura.poznan.pl

Link do źródła

Wątki tematyczne