Wspaniałe wieści Anna Piotrowska otrzymała ZŁOTĄ MASKĘ – Nagrodę Teatralną w Województwie Śląskim w kategorii CHOREOGRAFIA / RUCH SCENICZNY za choreografię do spektaklu „GEMINI tryptyk” oraz „Policzalni” w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark.
Dziękujemy zacnej Kapitule i Panu Jakubowi Chełstowskiemu – Marszałkowi Województwa Śląskiego za dostrzeżenie wrażliwości, talentu i charyzmy Anny Piotrowskiej, która tworzy nietuzinkowe, pełne emocji i wyobraźni spektakle teatru tańca.
Dnia 30.03.2022 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, jak corocznie ogłoszono nominacje w 54. edycji nagrody teatralnej Złote Maski w województwie śląskim. Cieszymy się, że znaleźliśmy się wraz z nominowaną dyrektorką Teatru Rozbark – choreografką i reżyserką Anną Piotrowską w gronie wspaniałych artystów i artystek z teatrów województwa śląskiego. Anna Piotrowska została nominowana w kategorii CHOREOGRAFIA / RUCH SCENICZNY za spektakl „GEMINI tryptyk” oraz „Policzalni” w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark. W tejże kategorii znaleźli się Jacek Tyski za choreografię w spektaklu baletowym „Requiem d-moll” w Operze Śląskiej w Bytomiu i Artur Żymełka za choreografię w spektaklu baletowym „Sól ziemi czarnej” w Operze Śląskiej w Bytomiu we własnej reżyserii. Gratulujemy wszystkim nominowanym!
Corocznie, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, przyznawana jest nagroda teatralna Złote Maski w województwie śląskim za szczególne osiągnięcia artystyczne w zakresie sztuki teatralnej. Nagroda ta ma długą tradycję; od 1967 r. Złotymi Maskami nagradzały artystów teatru regionalne media oraz wojewodowie czterech województw – katowickiego, bielskiego, częstochowskiego i opolskiego. Od 1999 roku opiekę nad nagrodą przejęło Województwo Śląskie. Złote Maski przyznaje Zarząd Województwa Śląskiego na podstawie propozycji komisji złożonej z ekspertów w dziedzinie teatru. Ocenie podlegają spektakle premierowe zrealizowane na terenie województwa śląskiego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia roku poprzedzającego przyznanie nagrody.
Złote Maski przyznawane są w 11 kategoriach:
· spektakl roku – nagroda dla instytucji,
· spektakl dla młodych widzów – nagroda dla instytucji,
· aktorstwo za rolę kobiecą w spektaklach dramatycznych,
· aktorstwo za rolę męską w spektaklach dramatycznych,
· aktorstwo za rolę w teatrach lalkowych,
· aktorstwo za rolę wokalno-aktorską,
· aktorstwo za rolę drugoplanową,
· reżyseria,
· scenografia,
· choreografia/ruch sceniczny,
· nagroda specjalna.