14.09.2021, 14:44 Wersja do druku

Bytom. Weekend pełen nowości w Operze Śląskiej

Już w najbliższy piątek odbędzie się premiera wydarzenia „Muzyczna awantura z happy endem, czyli  Adam Snopek Stand-up przy fortepianie kontra Kameraliści Opery Śląskiej w Bytomiu”. W sobotę oraz niedzielę zagramy operę „La Rondine” czyli „Jaskółkę” Giacomo Pucciniego.

fot. mat. teatru

17 września odbędzie się premiera wydarzenia „Muzyczna awantura
z happy endem, czyli Adam Snopek Stand-up przy fortepianie kontra Kameraliści Opery Śląskiej w Bytomiu”. Tego wieczoru zmierzą się przeciwniczki rywalizujące ze sobą od lat. W jednym narożniku stanie Muzyka Rozrywkowa wspierana przez Adama Snopka. W narożniku przeciwnym Muzyka Klasyczna, dopingowana przez Kameralistów Opery Śląskiej, kto wygra tę rywalizację? Na pewno finał będzie zaskakujący. To humorystyczne, temperamentne, pełne groteski show, ubogacone udziałem Tancerzy Baletu Opery Śląskiej.

fot. Krzysztof Bieliński / mat. teatru

18 i 19 września będzie można zobaczyć operę „La Rondine” czyli „Jaskółkę” Giacomo Pucciniego. Spektakl w gwiazdorskiej obsadzie, wystąpią m.in. Andrzej Lampert, Katarzyna Mackiewicz i Iwona Sobotka. Jest on koprodukcją z Meininger Staatstheater / Kulturstiftung Meiningen-Eisenach zrealizowaną w Niemczech w 2019 roku. Przedstawienie reżyserował Bruno Berger-Gorski i on także czuwał nad całokształtem bytomskiego widowiska. Jego myślą przewodnią jest oddanie znaczenia prawdziwej miłości, nie analizuje tylko treści opery, skupia się także na historii utworu i intrygującej biografii kompozytora. Dostarcza całą gamę emocji i nie brakuje w nim zwrotów akcji.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na: opera-slaska.pl

Źródło:

Materiał nadesłany