02.03.2021, 15:03 Wersja do druku

Bytom. „Polowanie na sarnę” w Rozbarku

W sobotę, 6 marca, o godz. 19:00 w Teatrze Rozbark Polowanie na sarnę. Spektakl dyplomowy studentki V roku Małgorzaty Kowalczyk, zrealizowany we współpracy Akademii Sztuk Teatralnych Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu i Teatru Rozbark w reżyserii Anny Piotrowskiej.

Monodram jest portretem, w którym wielu z nas może rozpoznać siebie. Bohaterka kompulsywnie stara się o wszystko, by następnie znaleźć się w stanie, w którym w ogóle nie warto się starać. Towarzyszy jej presja i nieracjonalne napięcie generujące chęć ucieczki. Ciągłe polowanie. Wypchana frustracjami poddaje się i zgłasza gotowość, by stać się celem. Ciągle stawiane sobie wymagania prześcigają własne potrzeby, misterne kreacje przedrzeźniają bezbarwną tożsamość, a niezwykła zaradność przykrywa zwierzęcą samotność. Wobec samo-obwinienia następuje samo-nie-wybaczenie.

Co jest konsekwencją braku?
Nie wybrakowanie.

Spektakl może stać się platformą do dyskusji o emocjach oraz poczuciu własnej wartości – jak szybko i nieświadomie szukamy w sobie winy, zapominając, że nie wszystko od nas zależy.

scenariusz, reżyseria, choreografia: Anna Piotrowska,

kreacja i wykonanie: Małgorzata Kowalczyk,

światło: Paweł Murlik,

design: Anna Piotrowska,

realizacja: Dastin Greczyło, Jakub Ritter, Krzysztof Soszka,

czas: 55 minut,

współpraca: Teatr Rozbark, Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu,

premiera: 6 listopada 2020, Teatr Rozbark.


Źródło:

Materiał nadesłany