EN

30.09.2020, 08:51 Wersja do druku

Bydgoszcz. Wojciech Faruga nowym dyrektorem Teatru Polskiego

mat. teatru

Teatr Polski w Bydgoszczy będzie kierowany przez Wojciecha Farugę. Jego kandydaturę przyjął prezydent Rafał Bruski. Nowy dyrektor został powołany na cztery sezony artystyczne.


Komisja konkursowa wybrała we wtorek (29 września) kandydata na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego. Bez sprzeciwu kandydat został zaakceptowany przez prezydenta Rafała Bruskiego. Szefem bydgoskiej sceny został Wojciech Faruga.

Poza nim w przesłuchaniach konkursowych brali udział: Justyna Łagowska, Dariusz Zawiślak, Grzegorz Reske Jerzy Lach, Krystian Nehrebecki, Sławomir Szczurek, Paweł Kleszcz, Rafał Matusz, Ryszard Adamski, Waldemar Raźniak, Wiesław Górski.

Wojciech Stefaniak "Faruga" jest reżyserem, scenografem i dramaturgiem. Poza pracą w teatrze dramatycznym, skierowaną głównie do dorosłych, zrealizował z młodzieżą szereg interdyscyplinarnych projektów. Przez wiele lat był instruktorem legendarnego Ogniska Teatralnego „U Machulskich”, którego sam jest absolwentem. W 2014 roku był dyrektorem artystycznym Światowego Kongresu Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ. Jako reżyser współpracował z wieloma teatrami w Polsce. Tworzył m.in. w Teatrze Powszechnym w Warszawie, Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi czy w warszawskim Teatrze Narodowym.

Faruga pracował też w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Stworzył tu m.in. spektakle "Wszyscy święci" czy "Maria Antonina. Ślad królowej".

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wojciech Faruga nowym dyrektorem Teatru Polskiego

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Bydgoszcz” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

sza