EN

31.05.2021, 11:11 Wersja do druku

Bydgoszcz. Weekend pełen bajek w Teatrze Polskim

W Teatrze Polskim w Bydgoszczy przedłużamy Dzień Dziecka i w tym roku świętujemy go  5 i 6 czerwca! W ten właśnie weekend na scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy zagoszczą bohaterowie dwóch bajek – „Sprzedawcy bajek” w reżyserii Jakuba Krofty oraz „Plastusiowy pamiętnik” w reżyserii Leny Frankiewicz.

fot. Magda Hueckel

Na początku czerwca na afisz TPB powrócą dwie, dobrze znane bydgoskiej publiczności, bajki. Bajkowy weekend w TPB rozpoczniemy pokazem spektaklu „Plastusiowy pamiętnik” w reżyserii Leny Frankiewicz, który odbędzie się w sobotę, 5 czerwca, o godz. 11.00.  

Przygody ludzika z plasteliny oraz jego przyjaciół z drewnianego piórnika, które bawią najmłodszych prawie osiem lat, są  dla dzieci zajmującą przygodą, pełną humoru i mądrości. Przedwojenny tekst Kownackiej stanie się na deskach teatru uniwersalną opowieścią o przyjaźni, która nieraz zadziwi publiczność, zapraszając ją do krnąbrnego świata nicponi i hultajów, kleksów, Gumki Myszki i Tosi. Przygody Plastusia będzie można zobaczyć na bydgoskiej scenie także 6 czerwca (niedziela), o godz. 17.00.

fot. Marta Ankiersztejn

W ten sam weekend na dużą scenę TPB powrócą bohaterowie spektaklu „Sprzedawcy bajek” w reżyserii Jakuba Krofty. Jakie bajki „sprzedadzą” bliźniaki – Aurelia i Ariel? Dlaczego księżniczka Cecylia ucieka z pałacu i komu uda się pokonać smoka? Na te wszystkie pytania, widzowie otrzymają odpowiedź 5 czerwca (sobota) o godz. 17.00 oraz 6 czerwca (niedziela) o godz. 11.00.

Źródło:

Materiał nadesłany