EN

11.02.2020, 17:09 Wersja do druku

Bydgoszcz. Walentynkowy weekend w Operze Nova

"Bez miłości świat nic nie wart...". Już piąte pokolenie bawi się i zachwyca tym operetkowym arcydziełem Kálmána. "Księżniczka czardasza", genialnie wyreżyserowana, z komediowymi gagami rodem z filmu, jedna z najlepszych produkcji Opery Nova poprzedniej dekady, prezentowana będzie w najbliższy weekend: 14, 15 i 16 lutego.

Akcja sceniczna dzieje się w Polsce międzywojennej: w Warszawie i Wilnie, w modnym lokalu, którego bywalcami są m.in. sanacyjni oficerowie oraz w pałacu kresowej arystokracji. Prawdziwy teatr emocji. A muzyka? To największe osiągnięcie kompozytorskie Kálmána: Choć na świecie dziewcząt mnóstwo, Artystki z variété, Nie szukaj szczęścia za górami, za lasami, W rytm walczyka... - to zna każdy mieszkaniec Europy.

Za pulpitem dyrygenckim stanie Piotr Wajrak. W roli tytułowej kolejno: Darina Gapicz i Dorota Sobczak. Jako książę Edwin: Łukasz Gaj i Adam Zdunikowski, wierny przyjaciel, Toni: Szymon Rona i Jakub Zarębski, hrabianka Anastazja: Marta Ustyniak-Babińska i Dorota Nowak. W roli starego księcia: Ryszard Smęda.

Choć tytuł ten już szósty rok widnieje na afiszu Opery Nova, to zdobycie biletów na "Księżniczkę czardasza" jest wciąż trudne: obecnie pozostało kilka miejsc na 16 II, natomiast na każdy wieczór można nabyć "wejściówkę".

Ponieważ spektakle przypadają w "Walentynkowy weekend" Opera zaprasza do obejrzenia wystawy archiwalnych "pocztówek miłosnych" p.n. #LOVEPM, powiększonych i wydrukowanych w formie plakatów. Ekspozycja prezentowana jest dzięki uprzejmości kolekcjonera, p. Mariana Sołobodowskiego, nieprzypadkowo wpisuje się w termin imienin św. Walentego, patrona zakochanych.

Źródło:

Materiał nadesłany

Autor:

Ewa Chałat