EN

5.06.2020, 11:36 Wersja do druku

Bydgoszcz. Teatr Polski wznawia spektakle

zdj. Natalia Kabanow"Inna dusza" i "Trump - pole kukurydzy" to spektakle, które w czerwcu zobaczymy w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Pierwsze - po pandemicznej, długiej przerwie.

Od 6 czerwca do teatrów mogą wrócić widzowie - to wynika z tzw. IV etapu odmrażania gospodarki. Te instytucje, które zdecydują się wpuścić teatromanów, będą musiały spełnić wymogi reżimu sanitarnego: widownia zostanie wypełniona najwyżej w 50 procentach, a widzowie będą musieli zachowywać dystans i nosić maseczki. Oprócz tego szereg obostrzeń dotyczy pracowników instytucji i występujących na scenie aktorów.

Teatr Polski w Bydgoszczy wznawia spektakle i jeszcze pod koniec czerwca zaprasza widzów do swojej przestrzeni. Pierwszą sztukę po trzymiesięcznej przerwie widzowie obejrzą 19 czerwca. Na bydgoskiej scenie zostanie wystawiony spektakl "Inna dusza" [na zdjęciu] w reżyserii Michała Siegoczyńskiego, który powstał w oparciu o utwór Łukasza Orbitowskiego o tym samym tytule. Spektakl, którego akcja dzieje się w Bydgoszczy, był ostatnim, który został wystawiony w TPB przed zamknięciem, dlatego powróci na scenę jako pierwszy. Na pokazy "Innej duszy" zapraszamy 19, 20 i 21 czerwca.


Teatr Polski w Bydgoszczy

Drugą propozycją Teatru Polskiego w Bydgoszczy na czerwcowe weekendy będzie "Trump i pole kukurydzy" w reż. Pawła Łysaka. Na pytanie, jak wspólnie działać dla dobra naszej planety, twórcy spektaklu spróbują odpowiedzieć 26, 27 i 28 czerwca.
- Teatr Polski w Bydgoszczy dokłada wszelkich starań, aby zapewnić widzom bezpieczeństwo i komfortowe warunki do uczestnictwa w spektaklach, dlatego wraz z rozpoczęciem sprzedaży, która zacznie się jeszcze w tym tygodniu, zostaną opublikowane szczegółowe wytyczne dotyczące uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez TPB - mówi Aleksandra Rzęska z Teatru Polskiego w Bydgoszczy.
Czerwcowy repertuar Teatru Polskiego w Bydgoszczy:

"Inna dusza" w reż. Michała Siegoczyńskiego:
19 czerwca - piątek - godz. 19
20 czerwca - sobota - godz. 19
21 czerwca - niedziela - godz. 16
Trump i pole kukurydzy" w reż. Pawła Łysaka:
26 czerwca - piątek - godz. 19
27 czerwca - sobota - godz. 19
28 czerwca - niedziela - godz. 16

W operze i filharmonii
Znacznie gorsze wieści mamy dla fanów Opery Nova i Filharmonii Pomorskiej. Według informacji "Wyborczej" ani jedna, ani druga instytucja nie zdecydują się na wznowienie działalności przed przerwą wakacyjną i np. na premierę "Bulwaru Zachodzącego Słońca" w operze trzeba będzie czekać aż do jesieni.

Tytuł oryginalny

Kultura po pandemii. Do Teatru Polskiego pójdziemy w czerwcu. A co z operą i filharmonią

Źródło:

Gazeta Wyborcza Bydgoszcz online
Link do źródła

Autor:

sza