EN
25.05.2022, 15:01 Wersja do druku

Bydgoszcz. Stery opery w młodych rękach

Przy najnowszej produkcji Opery Nova, balecie „Alicja w Krainie Czarów” w choreografii Roberta Bondary pracuje ekipa młodych artystów, którzy w niedalekiej przyszłości mogą być znaczącymi postaciami w teatrach operowych.

fot. G. Mart/NOSPR

Dyrygentka Jagoda Brajewska zatrudniona w bydgoskiej Operze od 2018 r. asystowała dyrygentom: Annie Duczmal-Mróz, Maciejowi Figasowi, Krzysztofowi Herdzinowi, Dawidowi Runtzowi  przy realizacji oper, baletu, musicalu. Obecnie sprawuje kierownictwo muzyczne baletu Przemysława Zycha, kompozytora młodego pokolenia.  Współpracuje z nią Jacek Brzoznowski ,absolwent Ak. Muzycznej w Gdańsku na kierunku dyrygentury symfoniczno-operowej, obecnie w trakcie studiów doktoranckich w Krakowie, laureat konkursów dla młodych dyrygentów i nagród m.in. za najciekawszą interpretację partytury współczesnej.

fot. Andrzej Makowski / mat teatru

Martyna Kander, scenografka i kostiumolożka o uznanej już pozycji w świecie teatru zaprosiła do współpracy przy „Alicji…” Maksymiliana Maca , absolwenta Wydziału Scenografii ASP w Warszawie i berlińskiej Kunsthochschule Weissensee. Młody scenograf współtworzył spektakle operowe w Polskiej Operze Królewskiej, w monachijskiej Bayerische Staatsoper oraz w Opéra National w Lyonie. Ma na swym koncie prace dla teatrów dramatycznych oraz spektakle telewizyjne i obecnie udział w powstawaniu  kostiumów oraz masek  do baletowej „Alicji w Krainie Czarów”.

Efekty ich pracy poznamy 4 czerwca na premierze w bydgoskiej Operze Nova.

Źródło:

Materiał nadesłany