EN

6.08.2021, 08:30 Wersja do druku

Bydgoszcz. Remont Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Ogłoszono przetarg

Inne aktualności

 Remont Teatru Polskiego w Bydgoszczy to jedna z dłużej wyczekiwanych inwestycji w mieście. W końcu ogłoszono przetarg. Otwarcie ofert planowane jest na początek września.

Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy, nadbudowy i rozbudowy budynku został rozstrzygnięty pod koniec 2015 r. W połowie 2016 r. dokument był gotowy, a kilka miesięcy później wydano nawet pozwolenie na budowę. Prace jednak nie ruszyły. Projektu nie akceptował sam teatr, a o jego wadach mówiono później też w ratuszu. Miasto zleciło korektę. Remont się odwlekał. Koncepcji modernizacji powstało kilka, a wiele z nich przekraczało możliwości budżetu miasta. W końcu w styczniu zeszłego roku Teatr Polski podpisał umowę z miastem na przeprowadzenie przebudowy i ogłoszono, że pod koniec roku ruszy przetarg. Tak się jednak nie stało. Do projektu zostały wprowadzone dodatkowe rozwiązania, stąd dłuższy czas kompletowania dokumentacji. Uwzględniono m.in. najnowsze przepisy przeciwpożarowe, całościową termomodernizację czy przebudowę dachu komina scenicznego. Czas prac projektowych wydłużyły też obostrzenia epidemiczne.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Remont Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Ogłoszono przetarg

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Bydgoszcz” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.