EN

9.07.2021, 09:55 Wersja do druku

Bydgoszcz. Rekrutacja w Akademii Muzycznej. Zgłaszają się kandydaci z całego świata

Inne aktualności

Chiny, Stany Zjednoczone, Chile, Ukraina, Białoruś, Litwa a nawet Tajwan - bydgoska Akademia Muzyczna ma tak znakomitą renomę, że planują tu studiować młodzi ludzie z całego świata.

Podania o przyjęcie na studia na Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy złożyło około 450 osób. Największym zainteresowaniem w tym roku cieszy się: reżyseria dźwięku, sound design (na Wydziale Kompozycji, Teorii Muzyki i Reżyserii Dźwięku) i - tradycyjnie już klasy fortepianu i skrzypiec na Wydziale Instrumentalnym. Bardzo duża liczba zgłoszeń była również na Wydział Wokalno-Aktorski. Od lat wielu kandydatów aplikuje na kierunki i specjalności: wokalistyka jazzowa, instrumentalistyka jazzowa oraz prowadzenie zespołów jazzowych i muzyki rozrywkowej na Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej.

Akademia Muzyczna w Bydgoszczy to jedna z siedmiu polskich państwowych wyższych uczelni o tym profilu. Bydgoska uczelnia cieszy się bardzo dużą popularnością, corocznie do egzaminów wstępnych przystępują kandydaci na studia z wielu stron Polski, a także z zagranicy. Wśród jej absolwentów, wykładowców i studentów można znaleźć wybitne osobistości świata muzyki, kultury i sztuki, m.in. Rafała Blechacza.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Rekrutacja w Akademii Muzycznej. Zgłaszają się kandydaci z całego świata

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Bydgoszcz” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

asj

Data publikacji oryginału:

08.07.2021 19:24

Wątki tematyczne