EN

3.11.2020, 12:14 Wersja do druku

Bydgoszcz. „Operowy zawrót głowy” - pierwsza premiera w Operze Nova w tym sezonie

fot. mat. teatru


„Operowy zawrót głowy” z muzyką Macieja Małeckiego miał mieć swą bydgoską premierę w październiku br. Z wiadomych wszystkim powodów spektakle premierowe zostały przeniesione na najbliższą sobotę i niedzielę, 7 i 8 listopada o godz. 17.

W Operze Nova trwają ostatnie już przygotowania i próby sceniczne pod okiem reżyserującej i sprawującej kierownictwo muzyczne Magdaleny Małeckiej-Wippich. "Operowy zawrót głowy" jest jej dyplomem reżyserskim, z tego tytułu przedstawienie realizowane jest we współpracy z Akademią Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Ten familijny spektakl muzyczny powinien przybliżyć widzom świat teatru operowego i w formie zabawy dostarczyć wiedzy, która dla artystów jest oczywista, a dla początkujących słuchaczy może być niespodzianką: czy wszyscy wiedzą, że śpiewacy przed występem uprawiają gimnastykę? (Chodzi o rozćwiczenie, podobnie jak tancerze, mięśni, ale z tą różnicą, że... głosowych).

Na scenie zobaczymy dwoje śpiewaków, tancerzy oraz kwartet smyczkowy, który pełnić będzie także rolę chóru. Będzie to pierwsza premiera w Operze Nova w bieżącym sezonie artystycznym. Można jeszcze nabywać bilety w cenie 80 i 50 zł.

Widownia dużej sali spełniać będzie normy przewidziane dla imprez w rygorze sanitarnym. Widownia będzie zapełniona maksymalnie w 25%.

W trosce o bezpieczeństwo naszych Widzów, prosimy ich o zapoznanie się z zasadami uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Operę Nova.

Należy zabierać ze sobą maseczkę.

W budynku Opery obowiązuje Widzów noszenie maseczki zakrywającej usta i nos.

Należy dezynfekować ręce.

Przy wejściu dostępne są dystrybutory środków do dezynfekcji rąk.

Prosimy o przyniesienie wydrukowanego i podpisanego oświadczenia o stanie zdrowia; można także wypełnić je w Operze, w miejscu wskazanym przez obsługę.

Prosimy o zajęcie miejsca na widowni zgodnie z wydrukiem na bilecie – nie zasłoniętego szarfą. W razie wątpliwości prosimy zwracać się o pomoc do obsługi widowni i stosować się do jej zaleceń.
 


Źródło:

Materiał nadesłany

Autor:

Ewa Chałat

Wątki tematyczne