EN

4.09.2020, 10:15 Wersja do druku

Bydgoszcz. Opera Nova: zmiana miejsca sobotniego Koncertu!

Po pół roku od ostatniego spektaklu i przerwie spowodowanej epidemią, Opera Nova w Bydgoszczy pragnie powitać Publiczność 5 września i - zachowując należne środki bezpieczeństwa sanitarnego - zaprosić do udziału w koncercie zatytułowanym "Z maseczką i humorem".

Uwaga: koncert pierwotnie zapowiadany był w plenerze ,na Wyspie Młyńskiej, miał być nagłaśniany i transmitowany na telebim ,jednak pogoda w Bydgoszczy nie daje szans: wobec zapowiadanych opadów deszczu i ryzyka chłodu, Opera Nova przenosi wydarzenie do dużej sali widowiskowej.

Widzowie winni zajmować miejsca na sali wg numerów, które wydrukowane są na wydawanych wcześniej biletach.
(31 sierpnia br. wydawane były bezpłatne numerowane bilety oraz oświadczenia o stanie zdrowia dla osób, które pragną obejrzeć Koncert. Należy je okazać obsłudze Opery przy wejściu do gmachu).

Dla organizatorów, którzy poczynili już zaawansowane przygotowania w plenerze, oznacza to "cała wstecz", ale i z takim wyzwaniem załoga operowa poradzi sobie.

Jakiego repertuaru można się spodziewać? Oczywiście, będą utwory z europejskiego kanonu operowego, "perełki" operetkowe, a także blok przebojów muzyki rozrywkowej.
Wystąpią soliści Opery Nova: Małgorzata Grela, Katarzyna Nowak-Stańczyk, Magdalena Polkowska, Julia Pruszak, Małgorzata Ratajczak, Dorota Sobczak, Jolanta Wagner, Nazari Kachala, Sławomir Kowalewski, Janusz Ratajczak, Jakub Zarębski, Krzysztof Zimny, Janusz Żak, Chór, Orkiestra Opery Nova pod batutą Macieja Figasa i Piotra Wajraka.

Źródło:

Materiał nadesłany