EN

23.06.2021, 10:23 Wersja do druku

Bydgoszcz. Opera Nova zakończyła 64. sezon artystyczny

Trzema spektaklami "Zemsty nietoperza" Opera Nova zakończyła w minioną niedzielę 64.sezon artystyczny. Był on był, podobnie jak poprzedni, nietypowy.

fot. Andrzej Makowski/ mat. teatru

Spektakle premierowe, które szczęśliwie odbyły się, miały najpierw swe prezentacje w internecie jako zarejestrowane przez profesjonalną ekipę filmy. Na premiery sceniczne czekały kilka miesięcy: albo w przerwie między lockdownami, albo po odwołaniu obostrzeń pandemicznych. Edukacyjny "Operowy zawrót głowy" uzyskał nominację do Teatralnych Muzycznych Naród im. Kiepury. Balety "Szepty i cienie", zaprezentowane w czerwcu na scenie, zostały odebrane przez Publiczność niezwykle gorąco i przyjęte długotrwałymi owacjami na stojąco.
Od 22 czerwca wznowione zostały próby do musicalu "Bulwar Zachodzącego Słońca". Zespoły artystyczne rozpoczną urlopy od 26 czerwca.

Studio Baletowe przy Operze Nova zaprasza dzieci w wieku 7-11 lat do wzięcia udziału w naborze na zajęcia w przyszłym sezonie. Audycja odbędzie się w sobotę, 26 czerwca 2021 r. o godz. 16:00.
Kandydaci powinni charakteryzować się proporcjonalną i prawidłową budową ciała, elastycznością i poczuciem rytmu. Nauka w Studiu Baletowym obejmuje rytmikę z umuzykalnieniem, techniki podłogowe przygotowujące do tańca klasycznego, stretching, technikę point, taniec klasyczny oraz elementy tańca ludowego i charakterystycznego. Najzdolniejsi uczniowie statystują w spektaklach Opery Nova.

Kasa biletowa Opery Nova czynna będzie ponownie od 9 sierpnia.

Źródło:

Materiał nadesłany

Autor:

Ewa Chałat

Wątki tematyczne