EN
17.01.2022, 17:20 Wersja do druku

Bydgoszcz. Ogłoszono nabór tekstów do nagrody AURORA 2022

autorka statuetki: Malwina Konopacka / mat. teatru

Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy ogłosił nabór tekstów do AURORY - Nagrody Dramaturgicznej Miasta Bydgoszczy 2022. Utwory dramatyczne w języku polskim, rosyjskim lub anielskim będą przyjmowane do dnia 15 kwietnia.

Do wzięcia udziału w konkursie zaproszeni są autorki i autorów z następujących krajów: Polska, Rosja, Ukraina, Białoruś, Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Gruzja, Armenia, Węgry, Czechy, Słowacja, Albania, Chorwacja, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Mołdawia, Rumunia, Macedonia, Słowenia, Bułgaria, Czarnogóra, Kosowo, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Uzbekistan, Azerbejdżan, Turkmenistan.

W pierwszym etapie konkursu trzyosobowe jury w składzie: Davit Gabunia (pisarz i dramatopisarz gruziński), Julia Holewińska (dramatopisarka polska, wicedyrektorka Teatru Polskiego w Bydgoszczy) i Agnieszka Lubomira Piotrowska (tłumaczka dramatów z języka rosyjskiego, członkini Zarządu Sekcji C Stowarzyszenia Autorów ZAiKS) wybiorą pięć finałowych tekstów, które zostaną zaprezentowane w formie szkiców scenicznych w trakcie Festiwalu Prapremier.

Pięcioosobowa kapituła wybierze zwycięski tekst i przyzna AURORĘ - Nagrodę Dramaturgiczną Miasta Bydgoszczy w wysokości 50 tys. zł. Fundatorem nagrody jest miasto Bydgoszcz. Rozstrzygnięcie konkursu przewidziane jest w październiku.

Regulamin konkursu, karta zgłoszeniowa oraz informacje w języku polskim, angielskim i rosyjskim dostępne są na stronie www.auroraaward.pl.

Po raz pierwszy AURORA - Nagroda Dramaturgiczna Miasta Bydgoszczy została przyznana w 2021 r. Otrzymał ją Mikita Iljinczyk z Białorusi za sztukę "Dark Room".

Źródło:

PAP

Autor:

Jerzy Rausz

Wątki tematyczne