EN
27.05.2022, 12:50 Wersja do druku

Bydgoszcz. Nadchodzi premiera „Alicji w krainie czarów” w Operze Nova

 Z orkiestronu wydobywa się huczący potok muzyki. To "Alicja w Krainie Czarów", której dźwięki niosą się korytarzami Opery Nova. Orkiestra pracuje nad partyturą Przemysława Zycha pod batutami Jagody Brajewskiej i Jacka Brzoznowskiego. Kompozytor zapowiedział swój przyjazd na premierę. Przed artystami ostatnia prosta, czyli końcowy tydzień prób przed premierą w choreografii i inscenizacji Roberta Bondary.

 

Robert Bondara z tancerzami na próbie do Alicji w Krainie Czarów. Op

Ten uznany choreograf inscenizował swoje prace w Polsce, jak i za granicą, między innymi dla Litewskiego Narodowego Teatry Opery i Baletu w Wilnie, Czeskiego Baletu Narodowego, Chemnitz Ballett, West Australian Ballet, Company E w Waszyngtonie, Moskiewskiego Akademickiego Teatru Muzycznego im. Stanisławskiego i Niemirowicza-Danchenki, Kieleckiego Teatru Tańca, Opery Śląskiej w Bytomiu, Opery na Zamku w Szczecinie, Baletu Opery Wrocławskiej, Baletu Opery Nova w Bydgoszczy, Moving Arts z Kansas City oraz dla Polskiego Baletu Narodowego. Jego choreografie były prezentowane m.in. w Finlandii, Włoszech, USA, Japonii, Australii.

Wszyscy, którzy mieli już okazję pracować z Robertem Bondarą w Operze Nova podkreślają niesamowity rozwój jego talentu oraz oceniają, że tak znakomitego spektaklu dla dzieci jeszcze w bydgoskiej Operze nie realizowano.

Za konsolą reżysera świateł zasiadł prawdziwy mistrz- Maciej Igielski. Za chwilę wszystko na scenie ożyje! W przedstawieniu, obok Baletu i Orkiestry Opery Nova, występują dzieci ze Studia Baletowego przy Operze Nova. Udział w przygotowaniu spektaklu mają także kaskaderzy, podkreślić też należy pracę ekipy technicznej, przed którą baletowa „Alicja…” stawia szczególne ( czarodziejskie!) wymagania.

W czerwcu br. odbędzie się 6 przedstawień „Alicji w Krainie Czarów”. We wrześniu 4 następne ( bilety na wrzesień będą w sprzedaży od 6 czerwca). Info.Ewa Chałat, Opera Nova

Źródło:

Materiał nadesłany