EN
21.10.2021, 12:54 Wersja do druku

Bydgoszcz. Konkurs "Szukamy Polskiego Szekspira". Masterclassy już dostępne

W ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Szukamy Polskiego Szekspira” Teatr Polski  w Bydgoszczy i Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów Dla Dzieci
i Młodzieży ASSITEJ przygotowały masterclassy z wybitnymi dramatopisarkami i dramatopisarzami. Pierwsze nagrania - z Marią Wojtyszko i Julią Holewińską - są już dostępne na www.vod.teatrpolski.pl.


fot. mat. organizatora

Nabór tekstów do XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Dramatopisarzy i Dramatopisarek „Szukamy Polskiego Szekspira” został ogłoszony we wrześniu. Odbiorcami tego unikalnego na skalę Polski konkursu od jego pierwszej edycji w 1984 r. są młodzi twórcy (12 - 21 lat) próbujący swoich sił w dramaturgii i dramatopisarstwie.

Konkursowe sztuki mają mieć formę monodramu (utworu scenicznego na jednego wykonawcę), inspirowanego hasłem „Głos ludzki”. Teksty należy nadsyłać razem ze zgłoszeniami w nieprzekraczalnym terminie do 1 listopada 2021 r. Regulamin konkursu znajduje się na stronie www.teatrpolski.pl oraz www.assitej.pl w zakładkach dotyczących konkursu.

Więcej informacji o konkursie – tutaj.

Dla biorących udział w konkursie przygotowane zostały masterclassy z udziałem:

Julii Holewińskiej – dramatopisarki i dramaturżki, zastępczyni dyrektora ds. programowych Teatru Polskiego w Bydgoszczy,
Marii Wojtyszko – scenarzystki, dramatopisarki i dramaturżki, kierowniczki literackiej Wrocławskiego Teatru Lalek,
Davita Gabuni – scenarzysty i producenta, koordynatora międzynarodowych programów edukacyjnych i projektów medialnych, kierownika literackiego i głównego dramaturga w Royal District Theatre (Tbilisi).

Pierwsze dwa nagrania są już dostępne na platformie VOD Teatru Polskiego w Bydgoszczy – www.vod.teatrpolski.pl. Wykład Davita Gabuni będzie dostępny już wkrótce!
Co zrobić, by obejrzeć dostępne materiały? Wystarczy założyć bezpłatne konto na platformie VOD, następnie wybrać interesujące nagranie i gotowe.
Dostęp do materiałów jest bezpłatny.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne