EN
18.05.2022, 11:09 Wersja do druku

Bydgoszcz. Ilona Krzywicka i Joanna Woś gościnnie jako Butterfly w Operze Nova

W ostatnich w tym sezonie spektaklach operowych  Opery Nova (będą jeszcze balet i operetki!) wystąpią gościnnie  jako Madama Butterfly: Ilona Krzywicka (20, 22 V) i Joanna Woś ( 21 V).

fot. Andrzej Makowski/mat. teatru

„Madama Butterfly” jest pierwszą z oper Pucciniego, której akcja rozgrywa się w egzotycznym środowisku. Kompozytor podczas pracy studiował muzykę (typ melodyki, instrumentację) i obyczajowość Japonii. Tytułowa bohaterka jest najgłębiej przedstawiona pod względem psychologicznym: jako radosna pełna nadziei narzeczona, ufająca i wierna żona, zrozpaczona, porzucona kobieta, spokojna i pewna swej decyzji przed śmiercią – w każdym stanie „Pani Motyl” budzi fascynację słuchacza i dominuje na scenie.

Opera Nova zaprasza na najbliższe spektakle tego tytułu w piątek, sobotę i niedzielę: 20, 21 i 22 maja.

Tytułową partię gościnnie śpiewać będą znakomite artystki, w których interpretacji postać Cio Cio San jest prawdziwą kreacją wokalną i aktorską: Ilona Krzywicka (w piątek i niedzielę) i Joanna Woś (w sobotę) .

W roli porucznika Pinkertona partnerować im będzie: Pavlo Tolstoy. Jako konsul Sharpless wystąpi Leszek Skrla. Za pulpitem dyrygenckim stanie Maciej Figas.

Będą to zarazem ostatnie przedstawienia operowe w bieżącym sezonie artystycznym.  W czerwcu Opera Nova zaprosi jeszcze na premierę baletową „Alicji w Krainie Czarów” oraz operetki: „Zemstę nietoperza” i „Księżniczkę czardasza”. Podany zostanie także program 28. Bydgoskiego Festiwalu Operowego  planowanego na dni 8-23 października br.

Źródło:

Materiał nadesłany

Autor:

Ewa Chałat