EN

9.06.2021, 09:54 Wersja do druku

Bydgoszcz-Gdańsk. "Halka" z Opery Nova w Parku Oruńskim? Zagłosuj!

"Lohengrin" Ryszarda Wagnera z Semperoper w Dreźnie, "Otello" Giuseppe Verdiego z Royal Opera House w Londynie, "Włoszka w Algierze" Gioacchino Rossiniego z Festiwalu Rossiniowskiego w Pesaro, "Rigoletto" Giuseppe Verdiego z Festiwalu Bregencji i "Halka" Stanisława Moniuszki z Opery Nova w Bydgoszczy - projekcja jednej z tych oper odbędzie się 17 lipca br. w amfiteatrze parku Oruńskiego, w ramach cyklu od lat realizowanego przez Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku.

fot. Marek Chełminiak

Decyzję o tym, którą z produkcji zobaczymy, podejmą czytelnicy portalu Trojmiasto.pl. Głosować można do niedzieli 13 czerwca.

Wakacyjne plenerowe projekcje oper cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród melomanów. Raz w roku, w jeden z wakacyjnych wieczorów, gdańszczanie tłumnie zasiadają przed ogromnym diodowym ekranem, oglądają operę i słuchają komentarza na żywo w wykonaniu znawcy opery i jej wielkiego popularyzatora, Jerzego Snakowskiego, który nota bene często bywa na spektaklach Opery Nova.

Tym razem zaproponowano pięć operowych arcydzieł do wyboru, w tym „Halkę” wystawianą w Operze Nova w Bydgoszczy, w reżyserii Natalii Babińskiej.

Cieszymy się, że nasze przedstawienie znalazło się w tak doborowej „konkurencji” i mamy nadzieję, że również głosy bydgoszczan przyczynią się do wyboru naszej realizacji.

Źródło:

Autor:

Ewa Chałat

Wątki tematyczne