EN
02.12.2021, 15:30 Wersja do druku

Bydgoszcz. Feeria taneczna, czyli "Dziadek do orzechów" w Operze Nova

Opera Nova zaprasza 3, 4, 5 i 7 grudnia na "Dziadka do orzechów" Piotra Czajkowskiego w choreografii  Paula Chalmera. W najbliższych  spektaklach w partii Klary zadebiutują Abigail Cockrell i Olga Markari.

fot. Marek Chełminiak/mat. teatru

Od 6 lat  do Opery Nova całe rodziny przyciąga balet  Piotra Czajkowskiego „Dziadek do orzechów” w realizacji wybitnego choreografa i tancerza Paula Chalmera. Tytuł ten, ukochany przez publiczność w różnym wieku, wystawiany jest w zimowych miesiącach, kiedy libretto utworu pokrywa się z rzeczywistością świąteczną i śnieżną. Libretto baletu bazuje na nastrojowej opowieści E.T.A. Hoffmanna.

Choreografię  wzbogaca scenografia - piękna niczym ilustracja do książki z dzieciństwa: prawdziwa feeria spektakularnych efektów wizualnych. Nad wszystkim króluje muzyka Czajkowskiego: romantyczna, z tajemniczymi dźwiękami celesty, zróżnicowanymi tańcami, urzekającym Walcem kwiatów.

Najbliższe cztery spektakle odbędą się 3, 4, 5, 7 grudnia br.; w piątek i sobotę o godz.19, w niedzielę i wtorek o godz. 17.
W roli Klary wystąpią (po raz pierwszy!): Abigail Cockrell i Olga Markari, jako tytułowy Dziadek do orzechów: Tomasz Siedlecki i Paweł Nowicki. Partię Cukrowej Wróżki wykonają: Olga Karpowicz i Abigail Cockrell. Jako Kawaler Cukrowej Wróżki Wiktor Dierewianko i ( debiut w tej roli ) Takumi Mitsuhashi. Orkiestrę Opery Nova poprowadzi Maciej Figas.

Zgodnie z nowymi zasadami sanitarnymi obowiązującymi od 1 grudnia 2021 r. limit zapełnienia widowni dla Opery Nova wynosi 50% i nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Dlatego Widzów przybywających na spektakle w Operze Nova prosimy o wcześniejsze przygotowanie paszportów covidowych (elektronicznych lub papierowych).

Źródło:

Materiał nadesłany

Autor:

Ewa Chałat