EN

25.05.2021, 08:40 Wersja do druku

Bydgoszcz. Dzień Dziecka z Teatrem Kameralnym

Detektyw Pozytywka 30 maja i 1 czerwca zagości w bydgoskim Exploseum MOB, gdzie będzie mieć nową zagadkę do rozwiązania. Oczywiście, jak zawsze, liczy na pomoc najmłodszych, którzy już powinni zgłaszać chęć podjęcia wyzwania. To kolejna propozycja Teatru Kameralnego z okazji Dnia Dziecka.

fot. mat. teatru

Po przerwie powraca cyklu bydgoskiego Teatru Kameralnego „Detektyw w muzeum". To propozycja dla dzieci w wieku 5-10 lat, które uczestniczą w interaktywnym zwiedzaniu według scenariusza pełnego niespodzianek, napisanego przez twórcę postaci Detektywa Pozytywki, pisarza Grzegorza Kasdepke.

Gdzie tym razem na Detektywa Pozytywkę (w tej roli Łukasz Przykłocki) i dzieci będzie czekać wyzwanie?
- Detektyw Pozytywka tym razem zagości w Exploseum z nową sprawą czekającą na swoje rozwiązanie. Wyzwanie, jak zawsze, będzie ściśle związane z miejscem, więc można się spodziewać wybuchowej zagadki i eksplozji wrażeń - zapowiada Anna Mochalska, specjalista ds. promocji Teatru Kameralnego, która zdradziła nam, że w muzeum, jak zawsze, prócz Detektyw Pozytywki, pojawią się postacie snujące intrygę. - Będzie to nietypowa para małżonków - strojący dowcipy mąż i łatwo emocjonująca się żona. Nasz Detektyw będzie na skraju wybuchu!

Warto dodać, że z Detektywem Pozytywką można wybrać się do Exploseum MOB: 30 maja lub 1 czerwca o godz. 12. Uwaga, obowiązuje rezerwacja miejsc. Można dzwonić pod numer: 887 467102 (od pon. do pt. w godz. 8-16) lub napisać maila na: [email protected]. Bilet 30 zł można opłacić na miejscu.

Przypominamy, że Teatr Kameralny z okazji Dnia Dziecka zaprasza także na spektakl „Proszę słonia", który zagra za darmo w plenerze 30 maja oraz na scenie MCK 12 VI (godz. 15 i 17.30) i 13 VI (12.00), bilety w sprzedaży na bilety24.pl.

Tymczasem do 30 maja warto na mieście odszukać przynajmniej 7 figurek słoni, zrobić sobie z nimi zdjęcie i przesłać je na: edukacja@teatrkameralny. com. Gdzie szukać słoni? Podpowiedz na teatrkameralny.com/ gra-miejska-w-nowej-odslonie.

fot. Przemysław Bator/mat. teatru

Źródło:

Materiał nadesłany