EN
10.03.2022, 15:20 Wersja do druku

Bydgoszcz. „Coppelia" pomaga. Zbiórka dla ukraińskich uczniów, bilety na spektakle

Od najbliższych spektakli „Coppelii" Opera Nova rozpoczynamy zbiórkę przedmiotów pomocnych w czasie zajęć szkolnych dla dzieci z Ukrainy goszczących w naszym mieście.

fot. mat. teatru

Jeśli zechcą Państwo podczas wizyty w Operze dołożyć upominki (zeszyty, kredki, pisaki itp.) do koszy wystawionych w holu wejściowym (przy lalce Coppelii), z radością przekażemy je w Państwa imieniu koordynatorowi pobytu Ukraińców w Bydgoszczy.

Opera Nova przewiduje także pulę biletów dla dzieci i dorosłych przybyłych z Ukrainy na swoje spektakle do końca bieżącego sezonu artystycznego.

Przedstawienie Opery Nova w choreografii Jacka Tyskiego zawiera typowe dla widowiskowego divertissement elementy: popisy techniczne głównych solistów oraz innych wykonawców partii solowych; eksponowanie kobiety w tańcu, stylizowane tańce  ludowe (mazur), kulminacyjne Grand Pas de Deux (popisowy taniec dwojga głównych solistów), dużą scenę finałową (apoteoza). To balet o treści wesołej, wręcz żartobliwej, w którym wiele jest okazji do uśmiechu!

Opera Nova zaprasza na spektakle „Coppelii” 12, 13, 18, 19 marca oraz 23 i 24 kwietnia. Po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią w zespole baletowym pojawiło się wielu nowych tancerzy i zobaczymy nowych wykonawców (m.in. w  podwójnej roli Swanildy/Coppelii: Abigail Cockrell, jako Doktor Coppelius : Mattias Kastl, Generał: Takumi Mitsuhashi.).

Za pulpitem dyrygenckim stanie Maciej Figas.

Źródło:

Materiał nadesłany

Autor:

Ewa Chałat

Wątki tematyczne