31.07.2020, 16:15 Wersja do druku

Bydgoszcz. Budynek Teatru Polskiego czeka remont a widownię spora metamorfoza

Poprawione projekty są gotowe, a na biurku Wydziału Administracji Budowlanej Urzędu Miasta Bydgoszczy leży już wniosek o zmianę pozwolenia na prace budowlane. To pozwolenie da zielone światło, by ogłosić przetarg na wykonanie długo oczekiwanego remontu i przebudowy Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Prace będą podzielone na dwa etapy, ich koszt szacuje się na ok. 26 mln zł.

Gotowa jest już poprawiona dokumentacja projektowa dotycząca przebudowy, nadbudowy i rozbudowy budynku Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Na podstawie tzw. projektu zamiennego będą prowadzone roboty budowlane, przewidziane do realizacji w I etapie teraz i etapie ll. Co zostanie wykonane w budynku Teatru Polskiego w Bydgoszczy na podstawie dokumentacji zleconej do opracowania - i poprawienia - przez sam teatr?

Docieplona zostanie w całości elewacja starego budynku teatru (kolorystyka obiektu nie zmieni się). Wymieniona będzie zewnętrzna stolarka okienna i drzwiowa - w części, która pierwotnie nie była ujęta do modernizacji w I etapie. Wydzielone zostaną strefy przeciwpożarowe wraz z modernizacją całości instalacji hydrantowej i systemu przeciwpożarowego.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Budynek Teatru Polskiego czeka remont a widownię spora metamorfoza

Źródło:

Express Bydgoski nr 178

Autor:

Justyna Tota

Tematy w toku