EN

24.11.2022, 12:13 Wersja do druku

Bydgoszcz. „Alicja w Krainie Czarów” w Operze Nova - z japońską obsadą

Od jutra (25  listopada) do 4 grudnia w Operze Nova grane będą spektakle dla dzieci - najnowszy balet z repertuaru Opery Nova „Alicja w Krainie Czarów”. Stworzył go znakomity choreograf Robert Bondara do muzyki kompozytora młodego pokolenia, Przemysława Zycha. Premiera odbyła się w czerwcu br., za nami już 10 spektakli, a w listopadzie i grudniu odbędzie się ich jeszcze siedem.

fot. Andrzej Makowski/mat. teatru

W najbliższych spektaklach rolę tytułową kolejno tańczyć będą: Mizuki Higashino i Olga Markari. Jako Walet Kier wystąpią: Takumi Mitsuhashi i Artem Rybalchenko. W Białego Królika wcieli się Martin Kastl. Królową Kier będą kolejno Olga Karpowicz i Angelika Wojciechowska, Królem - Ryszard Madejski. W rolach: Kapelusznika - Martin Hammer, Marcowego Zająca - Mariusz Kowalczyk, Susła - Abigail Cockrell. Jako Lokaje Ryba i Żaba - Kazuki Mitsuhashi i Masafumi Okuzono. Jako głowa Gąsienicy Gabriela Dąbek.

Orkiestrą Opery Nova dyrygować będzie Jacek Brzoznowski. Do nabycia wejściówki po 30 zł.

Wszystkich wybierających się na spektakle prosimy o uwzględnienie trudności z parkowaniem samochodów z uwagi na jarmark świąteczny w centrum miasta.

Przedstawienia w listopadzie rozpoczynamy o:

25 XI godz.11.00
26 XI godz.19.00
27 XI godz.18.00
29 XI godz.11.00

Źródło:

Materiał nadesłany

Autor:

Ewa Chałat