EN
22.10.2021, 15:48 Wersja do druku

Bydgoszcz. "Adonis ma gościa" w Teatrze Kameralnym - w próbach

Co to jest wolność? Jak rodzi się przyjaźń? Czy różnice powinny nas dzielić, czy łączyć? W pięknym spektaklu pełnym muzyki, zabawy, kolorów i przekomarzania się, widzowie mają okazję poznać odpowiedzi na wiele ważnych pytań. 20 listopada odbędzie się kolejna premiera Teatru Kameralnego w Bydgoszczy.

fot. proj. Joanna Rusinek

Adonis, chcąc, nie chcąc, przyjmuje niespodziewanego gościa. Węgiel, różniący się od tytułowego bohatera jak noc od dnia, opowiada mu o nieznanym świecie i rozbudza tęsknotę za tym, co nowe i – wydawałoby się – nieosiągalne. Z początkowej wzajemnej niechęci niespodziewanie rodzi się przyjaźń, która daje odwagę i pozwala przenosić góry.

Sztuka autorstwa Freda Apke w reżyserii Jakuba Szydłowskiego będzie niezwykłym doświadczeniem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Opowieść angażuje i zachęca do aktywnego udziału w spektaklu. Wszystkie pytania, na które próbują sobie odpowiedzieć Adonis i Węgiel, kierowane są również w stronę widzów. Twórcy poruszają temat samodzielności, otwartości i przełamywania barier z humorem, energią i polotem. Zwłaszcza z polotem, bo właśnie o lot tu chodzi – rozpostarcie skrzydeł i wiarę we własne możliwości.

Adonis i Węgiel pokazują nam, że istnieje wiele rodzajów piękna. Nie ma sensu stroić się w cudze piórka i udawać kogoś, kim się nie jest. A właśnie – kim właściwie jest Adonis? Kim jego gość? Tego dowiecie się podczas spektaklu.

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5+ i ich opiekunów oraz grup przedszkolnych i początkowych klas szkolnych.

Autor: Fred Apke
Tłumaczenie: Marta Klubowicz

Realizatorzy:
Reżyseria: Jakub Szydłowski
drugi reżyser i przygotowanie wokalne: Rafał Supiński
Kierownik muzyczny: Adam Lemańczyk
Muzyka: Jakub Lubowicz
Scenografia i kostiumy: Mariusz Napierała
Choreografka i Inspicjentka: Emilia Malczyk

Obsada:
Adonis – Łukasz Przykłocki
Węgiel – Paweł Klowan

Premiera: 20 listopada 2021 roku, Teatr Kameralny w Bydgoszczy

Teatr zastrzega sobie prawo do zmiany w repertuarze. Bieżący repertuar dostępny jest na stronie Teatru: www.teatrkameralny.com

Źródło:

Materiał nadesłany