EN

12.04.2022, 08:35 Wersja do druku

Bielsko Biała. Spór zbiorowy w Teatrze Polskim

Inne aktualności

W Teatrze Polskim w Biel-sku-Białej odbyła się pierwsza tura rozmów z udziałem mediatora. - Domagamy się choćby minimalnych podwyżek dla wszystkich pracowników - powiedziała Maria Suprun, przewodnicząca zakładowej Solidarności, która jest w sporze zbiorowym z dyrekcją teatru.

- Od 27 lat pracuję w Teatrze Polskim i nigdy nie było podwyżek. Ludzie byli zatrudniani na średnie krajowe i z czasem „doganiała" ich płaca minimalna - podkreśliła Maria Suprun.

Spośród 76 pracowników aż 30 musiało dostać dopłaty do płacy minimalnej. Stąd od lat narastająca frustracja i złość pracowników teatru, którzy po raz pierwszy w historii zdecydowali się na spór zbiorowy i protest.

Solidarność zażądała 1100 zł brutto podwyżki na osobę. Miasto - właściciel teatru - dopuszcza zaledwie 4-00 zł brutto i to nie dla wszystkich pracowników.

Solidarność w teatrze w razie fiaska mediacji zapowiada zaostrzenie protestu, choć - jak zaznaczyła przewodnicząca Suprun - tak aby nie odczuli tego widzowie. Ci tłumnie zapełniają sale podczas spektakli.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Spór zbiorowy w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej

Źródło:

„Tygodnik Solidarność”
Link do źródła

Autor:

M.K.

Wątki tematyczne