EN

10.10.2020, 08:42 Wersja do druku

Białystok. Z powodu koronawirusa zamknięta Opera i Filharmonia Podlaska

W związku z kolejnymi potwierdzonymi przypadkami zachorowań na koronawirusa została zamknięta Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku - podała w piątek wieczorem dyrekcja instytucji. Odwołano wszystkie wydarzenia artystyczne do 16 października.

fot. Krzysztof Wiktor/mat. teatru

"Ze względu na informację o powiększającej się liczbę zachorowań w naszej instytucji informuję, iż podejmuję decyzję o czasowym zamknięciu instytucji do 16.10.20 roku" - poinformowała w komunikacie przesłanym w piątek wieczorem dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku Ewa Iżykowska-Lipińska.

Jak dodała, decyzja dotyczy działów artystycznych, spektakli i koncertów, a służby techniczne i administracja pracować będą przemiennie oraz zdalnie. Dalsze szczegóły mają być podane w poniedziałek.

Odwołano m.in. pierwszy koncert w ramach cyklu "Jesień z Chopinem", retransmisję opery "Holender tułacz" oraz musical "Jesus Christ Superstar".

Opera nie podaje, u ilu osób potwierdzono obecność koronawirusa, ani ile osób przebywa na kwarantannie. W czwartek wieczorem instytucja podała informacje, że ze względu na potwierdzenie COVID-19 u jednego z artystów grających w "Jesus Christ Superstar", spektakle, które miały odbyć się w weekend zostają przełożone na przyszły. Już wiadomo, że odwołany został ten zaplanowany na 16 października.

Od czwartku z powodu koronawirusa zamknięta jest też inna instytucja kultury w regionie: Muzeum w Tykocinie, które jest oddziałem Muzeum Podlaskiego.

Służby wojewody poinformowały w piątek o kolejny 117 przypadkach koronawirusa w Podlaskiem, w sumie dotąd odnotowano 2 tys. 848 przypadków zachorowań na tego wirusa; wyzdrowiały 1 tys. 452 osoby, 61 osób zmarło.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne