EN

8.06.2021, 08:30 Wersja do druku

Białystok. Wybrano wykonawcę remontu Dramatycznego, po wakacjach spektakle poza obiektem

Inne aktualności

Najkorzystniejszą propozycję złożył Budimex SA. I to właśnie ta firma została wyłoniona jako potencjalny wykonawca generalnego remontu Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Po gruntownej modernizacji budynek będzie m.in. dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nim to się jednak stanie, widzowie spektakle będą oglądać w wynajmowanych salach. Pisze Monika Żmijewska w Gazecie Wyborczej - Białystok.

- Jeśli w sprawie wyboru oferty przetargowej nie wpłynie odwołanie, teatr podpisze umowę z wybranym wykonawcą - informuje Martyna Zaniewska, zastępca dyrektora Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Remont ruszy w III kwartale br.

Teatr Dramatyczny. Dwie oferty

Teatr Dramatyczny przetarg na remont ogłosił w lutym, na początku maja minął czas na składanie ofert. Zgłosiły się dwie firmy: Budimex SA oraz (wspólnie) PORR SA - Lider wraz z Modzelewski & Rodek Sp. z o.o. - Partner.

- Cena brutto oferty Budimexu SA wyniosła 31 777 284,93 zł, termin realizacji: 18 miesięcy, gwarancja na okres 84 miesięcy. Oferta PORR SA - Lider oraz z Modzelewski & Rodek Sp. z o.o. - Partner opiewała na kwotę 33 999 265,17 zł, termin realizacji: 18 miesięcy, gwarancja na okres 84 miesięcy - wylicza Martyna Zaniewska. - Obie oferty cenowe mieściły się w kwocie, jaka została zaplanowana na realizację inwestycji. Obie zostały przeanalizowane pod kątem formalnoprawnym. Korzystniejszą ofertę złożyła firma Budimex SA i to ona została wybrana.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr Dramatyczny. Wybrano wykonawcę remontu, po wakacjach spektakle poza obiektem

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Białystok” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Monika Żmijewska

Data publikacji oryginału:

07.06.2021 13:50

Wątki tematyczne