EN

21.06.2021, 09:46 Wersja do druku

Białystok. "Wesoła wdówka", "West Side Story" i dwa jubileusze. To plany Opery

Inne aktualności

Oprócz tego w planach OiFP jest aż 21 koncertów, na których usłyszymy zarówno muzykę klasyczną, jak i rozrywkowa czy filmową. W planach są również dwa jubileusze. Świętować będzie Chór oraz dyrygent Marek Pijarowski. Pisze Alicja Olchanowska w Kurierze Porannym.

Planowaliśmy w następnym sezonie artystycznym zrobić jedną premierę, ponieważ wiązało się to z dużymi kosztami. Cieszę się, że udało się zrealizować dwie. Zwłaszcza, że okres pandemii trwał 18 miesięcy i był to dla nas bardzo trudny czas, jeśli chodzi o planowanie wydarzeń - tłumaczy Violetta Bielecka, p.o. dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Premiera „Wesołej wdówki" Franza Lehara w reżyserii Michała Znanieckiego odbędzie się już 29 września. Bilety na operetkę można kupić na stronie Opery i Filharmonii Podlaskiej. Dyrekcja opery ma nadzieję, że tym razem pandemia nie pokrzyżuje artystycznych planów instytucji. - Jestem optymistką. Wierzę, że nie będzie czwartej fali koronawirusa i uda nam się wszystko zrealizować - mówi prof. Violetta Bielecka.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

"Wesoła wdówka", "West Side Story" i dwa jubileusze. To plany Opery

Źródło:

„Kurier Poranny” nr 116

Wątki tematyczne