EN

12.05.2021, 09:01 Wersja do druku

Białystok "W piękny rejs", koncert online z Opery Podlaskiej

Opera i Filharmonia Podlaska w zaprasza w sobotę na tradycyjny koncert online - „W piękny rejs”. To będzie koncert symboliczny, barwny i zabawny, bo Krzysztof Krawczyk był wielką postacią estrady, z dużym poczuciem humoru, dystansem i przede wszystkim ogromnym talentem.

fot. Michał Heller

To legenda polskiej piosenki rozrywkowej, a jego życiorys artystyczny jest historią niezwykłych sukcesów. Początki z „Trubadurami” przyniosły otwarcie, jakiego pragnąłby każdy artysta w latach 60. Następnie decyzja o karierze solowej i czas poszukiwań: swojego miejsca, gatunku, własnej ścieżki. To też czas bezsprzecznych osiągnięć na czele z płytą „Rysunek na szkle” z 1976 r. Kilka lat w USA stały się źródłem głębokich przewartościowań i wielkiej mobilizacji. Największy „come back” Krawczyka nastąpił jednak wraz z nastaniem nowego milenium, kiedy to dzięki współpracy z Goranem Bregoviciem i kolejnym płytom „…Bo marzę i śnię” oraz „To, co w życiu ważne” wzniósł się na szczyty popularności i zdobywał najważniejsze nagrody przemysłu muzycznego.

Postanowiliśmy symbolicznie podziękować Krzysztofowi Krawczykowi za wzruszenia, których nam dostarczał, za indywidualność jaką przejawiał w życiu i na scenie, za charakter… i za piosenki! Artyści Opery i Filharmonii Podlaskiej w autorskim programie wyśpiewają niezapomniane hity z płyt „Rysunek na szkle” (1976), „Jak minął dzień” (1977), „Wstaje nowy dzień” (1987) i „Country album” (1987). Kierownictwo muzyczne i ciężar aranżacyjny wziął na siebie Maksym Fedorow, który wraz z zespołem The Consonance Trio nada rytm i charakter piosenkom, a zaśpiewają je: Bartłomiej Łochnicki, Maciej Nerkowski, Rafał Supiński i Mateusz Stachura. Wykonania wzbogaci kwartet smyczkowy oraz kwartet wokalny. Artyści zabiorą nas w barwną podróż, oczywiście parostatkiem, nawiązującą do szału polskiej estrady lat 80., gdzieniegdzie serwując smaczki przypominające fascynację Krzysztofa Krawczyka muzyką folk i country.

Na koncert „W piękny rejs” zapraszamy 15 maja 2021 r. o godz. 19:00 na kanał YouTube Opery i Filharmonii Podlaskiej (https://www.youtube.com/user/oifp) oraz na profil OiFP na Facebooku (https://www.facebook.com/Opera.Bialystok).

WYKONAWCY

Soliści:
Bartłomiej Łochnicki
Maciej Nerkowski
Rafał Supiński
Mateusz Stachura

The Consonance Trio:
Maksym Fedorov – kierownictwo muzyczne, fortepian
Piotr Chociej – gitara basowa
Wojciech Bronakowski – perkusja

Kwartet smyczkowy:
Ewa Gromska-Stępka – I skrzypce
Urszula Laskowska-Bogusłowicz - II skrzypce
Alina Kowalska – altówka
Joanna Dudzik – wiolonczela

Kinga Pancerz – flet
Karina Komendera – saksofon

Kwartet wokalny:
Paulina Malinowska
Katarzyna Szymuś-Supronowicz
Andrzej Klepacki
Kamil Wróblewski

PROGRAM:

„Pokochaj moje marzenia”

„Pamiętam Ciebie z tamtych lat”

„Parostatek”

„Za tobą pójdę jak na bal”

„Dziewczyny, które mam na myśli”

„Jak minął dzień”

„To co dał nam świat”

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne