EN

8.02.2022, 13:31 Wersja do druku

Białystok. W Akademii Teatralnej cykl konsultacji dla kandydatów_ek na studia

Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza Filia w Białymstoku zaprasza na cykl bezpłatnych konsultacji on-line dla kandydatek i kandydatów na studia w naszej uczelni. Począwszy od 14 lutego aż do 30 maja wykładowczynie i wykładowcy trzech kierunków: aktorstwa, reżyserii i technologii teatru lalek spotykać się będą z kandydatami_kami na indywidualnych sesjach za pośrednictwem skype.

fot. Gosia Żuk / Zukography

Podczas konsultacji można sprawdzić swoją dykcję, słuch muzyczny, interpretację tekstu, predyspozycje do zawodu, omówić przebieg egzaminów. Kandydaci wybierają temat i datę spotkania na podstawie biogramów pedagogów dostępnych na stronie internetowej: atb.edu.pl – tam też dostępny jest szczegółowy harmonogram spotkań oraz informacje na temat zapisów.

Na konsultacje aktorskie zapraszamy w poniedziałki i środy w godz. 15:00-16:00, na konsultacje dla przyszłych reżyserów i technologów – w co drugi poniedziałek w godz. 15:00 – 16:00.

Rejestracja osób chętnych odbywa się mailowo.

Terminarz konsultacji

Aktorstwo Teatru Lalek ŚRODY

16.02 – Jacek Dojlidko
23.02 – Łucja Grzeszczyk
02.03 – Magdalena Kiszko-Dojlidko
09.03 – Michał Jarmoszuk
16.03 – Agnieszka Makowska
23.03 – Karol Smaczny
30.03 – Mateusz Smaczny
06.04 – Katarzyna Siergiej
13.04 – Jacek Dojlidko
20.04 – Magdalena Kiszko-Dojlidko
27.04 – Łucja Grzeszczyk
04.05 – Michał Jarmoszuk
11.05 – Agnieszka Makowska
18.05 – Karol Smaczny
25.05 – Mateusz Smaczny
01.06 – Artur Dwulit – ze wszystkimi chętnymi na wspólnym spotkaniu, nie pojedynczo

Aktorstwo Teatru Lalek PONIEDZIAŁKI

14.02 – Iwona Szczęsna
21.02 – Bożena Bojaryn-Przybyła
28.02 – Julita Cichońska
07.03 – Marcin Ozga
14.03 – Iwona Szczęsna
21.03 – Bożena Bojaryn-Przybyła
28.03 – Julita Cichońska
04.04 – Marcin Ozga
11.04 – Iwona Szczęsna
25.04 – Bożena Bojaryn-Przybyła
09.05 – Julita Cichońska
16.05 – Marcin Ozga
23.05 – Iwona Szczęsna
30.05 – Bożena Bojaryn-Przybyła

Reżyseria Teatru Lalek PONIEDZIAŁKI co dwa tygodnie

14.02, 28.02, 14.03, 28.03, 11.04, 09.05, 23.05 – Bernarda Anna Bielenia

Technologia Teatru Lalek PONIEDZIAŁKI co dwa tygodnie

21.02, 07.03, 21.03, 04.04, 25.04, 16.05, 30.05 – Martyna Štěpán-Dworakowska

Prowadzący – kierunek aktorski

dr hab. Bożena Bojaryn-Przybyła – specjalistka w zakresie chóralistyki oraz emisji głosu. Prowadzi zajęcia ze śpiewu zespołowego oraz indywidualnych ćwiczeń wokalnych.

mgr Julita Cichońska – absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza Filii w Białymstoku, prowadzi zajęcia z zakresu techniki mowy i rytmiki.

dr Jacek Dojlidko – aktor Białostockiego Teatru Lalek, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku. Prowadzi przedmiot pn. Klasyczne techniki lalkowe.

dr hab. Artur Dwulit – aktor, reżyser, dziekan ds. kierunków Akademii Teatralnej w Warszawie Filii w Białymstoku i absolwent tej uczelni, aktor Białostockiego Teatru Lalek.

dr Łucja Grzeszczyk – pełnomocniczka dziekana ds kierunków Akademii Teatralnej w Warszawie Filii w Białymstoku, aktorka Białostockiego Teatru Lalek. Prowadzi zajęcia z zakresu klasycznych technik lalkowych.

dr Michał Jarmoszuk – aktor Białostockiego Teatru Lalek, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku. Prowadzi zajęcia jako specjalista pantomimy i gry aktorskiej w Policealnym Studium Wokalno-Aktorskim w Białymstoku, realizuje autorskie projekty teatralne. Prowadzi zajęcia: Gra aktora w masce.

dr Magdalena Kiszko-Dojlidko – aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku. Prowadzi zajęcia: Laboratorium cienia.

dr Agnieszka Makowska – aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku, współzałożycielka Nieformalnej Grupy Avis, współautorka sztuk dla dzieci, autorka teatralnych scenografii. Współpracowała z wieloma teatrami instytucjonalnymi i nieformalnymi. Obecnie współpracuje z teatrem Malabar Hotel, z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Teatrem Rampa w Warszawie, Teatrem na Pradze oraz Teatrem Figur w Krakowie. Prowadzi zajęcia z zakresu teatru ożywionej formy.

mgr Marcin Ozga – absolwent Wydziału Instrumetalno-Pedagogicznego Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Prowadzi własną działalność artystyczną w zakresie kształcenia głosu oraz śpiewu solowego, jest współzałożycielem męskiego sekstetu wokalnego Siedem. Uczy emisji głosu.

dr Katarzyna Siergiej – aktorka Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, wcześniej związana z Teatrem Wierszalin w Supraślu. Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku Prowadzi zajęcia ze studentami kierunku aktorskiego z zakresu zadań aktorskich oraz scen dialogowych prozą.

dr Karol Smaczny – aktor, arteterapeuta, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku. Wcześniej związany na stałe z teatrem Wierszalin w Supraślu, obecnie współpracuje z teatrami instytucjonalnymi i niezależnymi. Prowadzi zajęcia z zakresu współczesnych technik lalkowych.

dr Mateusz Smaczny – aktor Białostockiego Teatru Lalek, współpracujący z nieformalnymi grupami teatralnymi. Prowadzi zajęcia z zakresu zadań aktorskich z przedmiotem.

mgr Iwona Szczęsna – aktorka Białostockiego Teatru Lalek, absolwentka Podyplomowego Studium Logopedycznego na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku. Prowadzi zajęcia na kierunku aktorskim z fonetyki i techniki mowy.

Prowadząca – reżyseria

dr Bernarda Bielenia – absolwentka kierunków aktorskiego i reżyserii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku. Jest autorką filmów, reportaży, felietonów oraz twórczynią telewizyjnych programów kulturalnych i edukacyjnych. Współpracuje ze Studium Wokalno-Aktorskim w Białymstoku, gdzie reżyseruje spektakle dyplomowe. Jest członkiem zarządu Polskiego Ośrodka Lalkarskiego POLUNIMA oraz wiceprezesem Białostockiego Stowarzyszenia Artystów Lalkarzy. Prowadzi przedmiot Technika pracy z aktorem – sceny lalkowe.

Prowadząca – technologia teatru lalek

dr Martyna Štěpán-Dworakowska – absolwentka scenografii Akademii Teatralnej w Pradze (DAMU), Katedry Teatru Lalkowego i Alternatywnego, autorka wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, scenograf teatralny. Prowadzi zajęcia na kierunku aktorskim, reżyserskim i technologii teatru lalek.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne