EN

24.04.2021, 09:03 Wersja do druku

Białystok. Teatralny weekend dla młodszych i starszych

fot. Krzysztof Bieliński

Najbliższy weekend obfituje w propozycje teatralne. Można zanurzyć się w świat spektakli, bez wychodzenia z domu.

Będą to przedstawienia dla dzieci, młodzieży i ciut starszych fanów teatru.

Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy na swoim fanpage'u na Facebooku w sobotę (24.04) o godz. 11.00 pokaże sztukę Teatru Conieco pt.: "Ostatnie drzewo". Sztuka nawiązuje do odbywającego się w kwietniu Światowego Dnia Ziemi. "Ostatnie drzewo" to bajka ekologiczna, która w ciekawy sposób przedstawia potrzebę troski o przyrodę. Opowiada o tym jak mieszkańcy wioski położonej w lesie, wiedzeni żądzą bogactwa, wycinają wszystkie pobliskie drzewa. Dopiero wtedy zauważają, jak źle zrobili. Nadzieję przywraca mały Hubercik, który oddaje im wszystkie zachowane nasiona, by posadzić nowy las. Baśń i tekst opracował Marian Ołdziejewski.

Natomiast Białostocki Teatr Lalek na swoim kanale streamingowym BTL ONLINE pokaże dwa przedstawienia.

"Na pełnym morzu" w reż. Jacka Malinowskiego będzie można obejrzeć w sobotę (24.04) oraz w niedzielę (25.04) o godz. 20.00. Jest to jednoaktówka Sławomira Mrożka dedykowana młodzieży i dorosłym. Oto na tratwie dryfującej gdzieś na morzu trójka bohaterów próbuje przetrwać. W sytuacji granicznej ujawniają się pierwotne atawizmy i instynkty. Czy mechanizmy nabyte w toku wychowania i cała kultura ma się nijak do zachowań wywoływanych strachem? Czy wówczas ujawnia się prawdziwa natura człowieka? Spektakl utrzymany w konwencji teatru absurdu, z poczuciem humoru i w sposób uniwersalny, dotyka problemu godności człowieka jak również powracających traum i demonów naszej rodzimej rzeczywistości.

Spektakl dla najmłodszych pt. "Misiaczek" w reż. Wiesława Czołpińskiego będzie dostępny w niedzielę (25.04) o godz. 13.00. Co zrobić, gdy mały niedźwiadek nie może zapaść w sen zimowy? Kto pomoże Misiaczkowi? Leśne zwierzęta? Czy w końcu uda mu się zasnąć?

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatralny weekend dla młodszych i starszych

Źródło:

Białystok Online

Link do źródła

Wątki tematyczne